دانلود کامل ترین جزوه ایمونولوژی پزشکی ویرایش جدید

دانلود کامل ترین جزوه ایمونولوژی پزشکی ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
20mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کامل ترین جزوه ایمونولوژی پزشکی ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود کامل ترین جزوه ایمونولوژی پزشکی ویرایش جدید  می باشد که با فرمت پی دی اف در ۲۸۷ صفحه بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کامل ترین جزوه درس ایمونولوژی پزشکی 

مختص دانشجویان رشته پزشکی، داروسازی و رشته های مرتبط

سلول های سیستم ایمنی

جلسه دوم: Cells Of Immune System

اهداف جلسه:

۱ . معرفی سلول های سیستم ایمنی و آشنایی با سلول های ایمنی
۲ . اساس طبقه بندی های سلول های سیستم ایمنی بر اساس مولکول های سطحی
هنگامی که پرسیده می شود مهمترین سلول سیستم ایمنی کدام است، پاسخ WBC است؛ اما این واژه کلی است و شامل سلول های متعددی می شود.

منشا سلول های ایمنی

سلول های سیستم ایمنی عمدتا سلول های خونی هستند. (این بدین مفهوم نیست که تمام گلبول های سفید یا سلول های ایمنی جزو سلول های خونی هستند بلکه بیشتر آنها جز این دسته هستند) گلبول های سفید همانند سایر سلول های خونی چون RBC و پلاکت از سلول های بنیادین خون ساز مغز (Hemopoietic Stem Cells – HSCS) منشا میگیرند.
از آن جهت که این سلول ها (HSCS) قدرت تمایز بالایی دارند مورد توجه بسیار قرار دارند و با توجه به شکل زیر، یک سلول بنیادین خون ساز به انواع سلول های مختلف می تواند تمایز پیدا کند.
سلول های پیش ساز بنیادین خون ساز به طور کلی به ۲ ردهی پیش ساز Myeloid و پیشساز Lymphoid تبدیل میشود. از پیش ساز Myeloid گرانولوسیت ها (نوتروفیل ها، بازوفیل ها ، ائوزینوفیل ها ، ماستسل ها)، مونوسیتها و دندریتیکسل ها مشتق میشود. از پیش ساز Lymphoid لنفوسیت ها (T-cell ها و نیز B-cell ها) و دندریتیکسل ها مشتق می شود.

مطالعه بیشتر