دانلود کامل ترین پاورپوینت در مورد پیوند اعضا در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود کامل ترین پاورپوینت در مورد پیوند اعضا در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کامل ترین پاورپوینت در مورد پیوند اعضا در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت در مورد پیوند اعضا می باشد که با فرمت ppt در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کامل ترین پاورپوینت در مورد پیوند اعضا :

تعریف

بهترین تعریف پیوند عضو، برداشت و انتقال دادن بافت یا عضو به بدن موجود زنده برای ترمیم بافتهای آسیب دیده ی غیرقابل ترمیم یا جایگزینی برای اعضای از کار افتاده است.

پیوند و انواع مختلف آن:

این طبقه بندی بر این اساس است که چه کسی دارد عضو را اهدا می کند و چه کسی دارد عضو را می پذیرد:

۱) پیوند از نوع اتوگرافت: یعنی پیوند از شخص به خودش. این نوع پیوند بیشتر مربوط به بافت های اضافی بدن، یا بافت هایی است که قدرت بازسازی خودشان را دارند. مثل پیوند های پوستی یا مثلا برداشتن سیاه رگ از پای بیمار برای بازسازی عروق مغذی قلب.

۲) پیوند آلوگرافت: یعنی پیوند عضو یا بافت بین دو جاندار از یک گونه واحد (مثلا انسان به انسان) که از نظر ژنتیکی با هم یکسان نیستند. بیشتر پیوندها از همین نوع است.

۳) پیوند ایزوگرافت: یک جور پیوند آلوگرافت است با این فرق که دهنده و گیرنده از نظر ژنتیکی همسان هستند؛ مثلا پیوند بین دوقلوهای همسان. این نوع پیوند از نظر پاسخ ایمنی، مانند نوع پیوند اتوگرافت رفتار می کند.

۴) پیوند زینوگرافت: یعنی پیوند عضو یا بافت بین دو جاندار از دو گونه متفاوت؛ مثلا پیوند دریچه های قلب خوک به انسان.

اعضای قابل پیوند:

چشم

تمام چشم را نمی توان پیوند زد اما اعضای آن را مانند قرنیه و عدسی می توان پیوند زد. البته فقط از افراد فوت شده می توان برای پیوند قرنیه و عدسی استفاده کرد ولی برخی از گروه های حقوق بشری، پیوند قرنیه و عدسی را از اشخاص زنده در برخی کشورهای جهان گزارش کرده اند.

ریه

هر ریه ۵ لوب دارد و شما می توانید یک لوب ریه تان را با آسودگی خاطر اهدا کنید. اما گیرنده پیوند باید یک لوب دیگر را هم از یک دهنده دیگر دریافت کند تا بتواند راحت زندگی کند.

کبد

شما فقط یک کبد دارید اما اگر برشی از آن را بردارید، دوباره رشد می کند. این عضو بعد از کلیه ها بیشترین عضو مورد تقاضا برای پیوند است.

مطالعه بیشتر