دانلود تحقیق بررسی کتاب مطالعات اجتماعی در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش

دانلود تحقیق بررسی کتاب مطالعات اجتماعی در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
63kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق بررسی کتاب مطالعات اجتماعی در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل کامل ترین و باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت رشته آموزش ابتدایی با عنوان : بررسی کتاب مطالعات اجتماعی ویرایش جدید سال ۱۴۰۰ می باشد که با فرمت ppt در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مقدمه

اگر ما یادگیری را کسب دانش درباره ی موضوعاتی بدانیم که از طریق مطالعه ، تجربه وآموزش حاصل می شود . بنابر این باید یادگیری موجب تغییر در رفتار شود .تمرین و تجربه فردی دانش آموزان در این زمینه بسیار مؤثر است. بنابر این کتب درسی علوم اجتماعی باید به گونه ای تنظیم شوند که زمینه برای رسیدن به این دو هدف یعنی تمرین و تجربه را برای فراگیران فراهم کنند. هر چه اثر بخشی کتب مزبور بیشتر باشد این هدف بیشتر تحقق پیدا خواهد کرد.

بررسی کتاب مطالعات اجتماعی از زوایای گوناگون

۱٫ میزان درستی چینش و ساختار محتوای کتاب

۲٫ میزان درستی محتوای مطالب کتاب

۳٫ میزان درستی توصیه های داده شده به دانش اموزان

۴٫ میزان درستی فعالیت های خواسته شده از دانش اموزان

۵٫ میزان درستی انطباق محتوا با اهداف کتاب

۱٫ میزان درستی چینش و ساختار محتوایی کتاب

یکی از شاخص های پایه ای برای اثربخش بودن یک کتاب آموزشی نحوه چینش و ساختار محتوایی مطالبی است که جزو مواد ضروری تفهیم موضوع است . بر این اساس نگاهی به فهرست کتاب مطالعات اجتماعی خواهیم داشت برای این که از این جهت اثر بخشی آن را ارزیابی کنیم ، ابتدا عناوین فصول کتاب ارائه می شوند:

فصل اول ( شکل گیری زندگی اجتماعی : ۲۳-۱)

فصل دوم ( نظام اجتماعی : ۴۵-۲۴)

فصل سوم ( نظام خانواده : ۶۷-۴۶)

فصل چهارم ( نظام اقتصادی : ۱۰۲-۶۸)

فصل پنجم ( نظام سیاسی : ۱۳۳-۱۰۳)

با توجه به این که مبنا و الگوی نظری در تألیف این کتاب ، الگوی نظام اجتماعی تالکوت پارسونز جامعه شناس معروف امریکایی است، انتظار این بود که تمامی این الگو و خرده نظام های آن به ترتیب ارائه شوند تا تفهیم و تدریس بهتر صورت می گرفت …

مطالعه بیشتر