دانلود خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی دکتر علی تقی پور ظهیر

دانلود خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی دکتر علی تقی پور ظهیر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
8,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی دکتر علی تقی پور ظهیر

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین جزوه و خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی دکتر علی تقی پور ظهیر می باشد که با فرمت pdf تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی دکتر علی تقی پورظهیر

برنامه‌ریزی آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی درسی دو روی یک سکه‌اند. با این تفاوت که برنامه‌ریزی آموزش و پرورش ناظر بر تمام انواع و سطوح گوناگون آموزش و پرورش است، که با توجه به جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، هنری و منابع مالی و نیروی انسانی قوم و ملتی انجام می‌گیرد. در صورتی که برنامه‌ریزی درسی شامل پیش‌بینی طرح‌هایی است که مدارس به عنوان وسیله‌ای برای نیل به مقاصد خود مورد استفاده قرار می‌دهند. کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی به بررسی اصول و مبانی برنامه‌ریزی آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی درسی، با تأکید و گرایش بیشتر به برنامه‌ریزی درسی، اختصاص دارد.

کتاب برنامه ریزی آموزشی و درسی در هشت فصل تنظیم شده است. و مطالب را از تعریف پایه و مفهوم آغاز می کند و در نهایت با نتیجه گیری به پایان می رساند. از مزایای این کتاب، مناسب بودن آن برای معلمان و والدین و خود فرزندان می باشد. معلمان می توانند با بهره گیری از این کتاب مطالب خود را بهتر انتقال دهند و هدف از آموزش را بدانند همچنین والدین نیز با استفاده از این کتاب می توانند راهنمای خوبی برای فرزندان خود باشند و راه درست برای رسیدن به هدف را به آنها نشان دهند.

فهرست مطالب خلاصه کتاب مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی به شرح زیر می باشد:

  1. معرفی، مسائل برنامه ریزی آموزشی و درسی
  2. برنامه ریزی آموزشی و درسی (مفاهیم و نظریات)،
  3. منابـع اطلاعات برای برنامه ریزی درسی (مبانی برنامه ریزی درسی)
  4. اطلاعات درباره جامعه، مبانی فلسفی برنامه ریزی درسی
  5. اطلاعات درباره معرفت و دانش بشری
  6. طرح ریزی برنامه های درسی
  7. انواع طرح های برنامه درسی
  8. ارزشیابی برنامه های درسی

مطالعه بیشتر