دانلود خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی دکتر عباس سعیدی با فرمت ppt

دانلود خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی دکتر عباس سعیدی با فرمت ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی دکتر عباس سعیدی با فرمت ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت و خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی دکتر عباس سعیدی با فرمت ppt در ۶۱ اسلاید قابل ویرایش می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست فصول خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی دکتر عباس سعیدی :

فصل اول

شالوده ها و تعاریف جغرافیا روستایی

فصل دوم

روش بررسی در جغرافیای روستایی

فصل سوم

نظام فضایی

فصل چهارم

بافت کالبدی سکونتگاه های روستایی

فصل پنجم

ویژگیهای اجتماعی – اقتصادی سکونت گاههای روستایی

فصل ششم

روابط شهر و روستا

فصل هفتم

برنامه ریزی و توسعه روستایی

جغرافیا در ارتباط با دو مفهوم انسان و محیط قرار دارد پس موضوع مورد بررسی در دانش جغرافیا از هر دیدگاهی از دو جزء اصلی محیط طبیعی و محیط فرهنگی تشکیل می شود و از تاثیر روابط متقابل این دو محیط و از برخورد نیروهای تعیین کننده در آنها فضای خاصی فراهم می آید و در اینجا مفهوم فضا مطرح می شود که معرف یک عینیت جغرافیایی یا واقعیت مکانی – فضایی می باشد. پس در علم جغرافیا،جغرافیدان به نوعی دست به مدیریت فضامی زند که این مدیریت همراه شناخت فضایی همراه است پس نتیجه می گیریم که علم جغرافیا علم فضا است که فضا و انواع آن وجه تمایز جغرافیا با سایر علوم است (تعریف فضا در جغرافیا)

خلاصه کتاب مبانی جغرافیایی روستایی

از آن جا که فضایی بوجود آمده در جغرافیا خود متشکل از اجرای مرتبط به هم است می توان آن را یک نظام به شمار آورد و یا کلیتی است که از یک تعداد اجزای مرتبط تشکیل شده است که این اجزا پدیده ها،رخدادها،روندها، عوامل و نیروهای محیطی (طبیعی) و محیط انسانی (فرهنگی ) هستند امروز این مجموعه ی محیطی – انسانی که عملا یک نظام مکانی- فضایی پیوسته در حال تغییر است ،مورد توجه و بررسی جغرافی دانان قرارگرفته است نظام فضایی خود از دور کن ۱- ساختار فضایی ۲- عملکرد فضایی را شامل می شود که این دو در یک ارتباط تنگاتنک باهم قراردارند….

مطالعه بیشتر