جامع ترین جزوه فناوری نانو نانوتکنولوژی با قابلیت سرچ و جستجو

جامع ترین جزوه فناوری نانو نانوتکنولوژی با قابلیت سرچ و جستجو
نوع فایل
pdf
حجم فایل
12mb
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

جامع ترین جزوه فناوری نانو نانوتکنولوژی با قابلیت سرچ و جستجو

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه فناوری نانو نانوتکنولوژی با قابلیت سرچ و جستجو می باشد که با فرمت pdf و در ۱۶۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

شرح مختصر:

شامپوهای مبتنی بر فناوری نانو ریزش موی شما را متوقف میکند

• با آغشته کردن سطح پنجر ه های خود به محافظ های نانومتری، آنها را برای همیشه از آب و آلودگی دور نگه دارید
• نانوفیلترهای ضد میکروبی طول عمر نگه داری مواد غذایی شما را در یخچال افزایش میدهند
• با نانو ذرات نقره بوی بد لبا سها را در ماشین لباسشویی از بین ببرید و … .
اینها ادعاهایی است که این روزها فراوان در رسانه ها دیده می شود. گویا نانو یک فرمول جادویی است که محصولات شگفت انگیز بسیاری تولید خواهد نمود. باید منتظر باشیم که فناوری شگفت انگیز قرن بیست و یکم، تمامی جنبه های زندگی روزمره ما را متحول نماید.

قدمت نانوتکنولوژی و کاربرد آن در طبیعت به ابتدای خلقت حیات باز می گردد . اولین شیوه حیات ، موجودات تک سلولی … اگر دقیق تر وارد شویم مولکولهای RNA , DNA و ژنها ! مولکولهایی هستند که اطلاعات بنیادین ساختار حیات آن موجود زنده را به طور کامل شامل می شوند .
تمام اطلاعات و کدهای لازم برای تولید موجودی مشابه خود را دارد. ماشین بسیار ریزی داریم که بلد است مشابه خود تولید کند، که در علم نانو به یک ” نانو اسمبلر ” تعبیر می شود. در طول تاریخ بشر از زمان یونان باستان، مردم و به خصوص دانشمندان آن دوره بر این باور بودند که مواد را می توان آنقدر به اجزاء کوچک تقسیم کرد تا به ذراتی رسید که خردناشدنی هستند و این ذرات بنیان مواد را تشکیل می دهند.
شاید بتوان دموکریتوس فیلسوف یونانی را پدر فناوری و علوم نانو دانست چرا که در حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح او اولین کسی بود که واژه اتم را که به معنی تقسیم نشدنی در زبان یونانی است برای توصیف ذرات سازنده مواد به کاربرد….

مطالعه بیشتر