دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین پاورپوینت فصل دوم : هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه کتاب حسابداری مدیریت دکتر رضا شباهنگ می باشد که با فرمت ppt در ۲۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کتاب حسابداری مدیریت تألیف شباهنگ جزو مهم ترین منابع درس حسابداری مدیریت برای رشته های مجموعه مدیریت و حسابداری در سطح کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل دوم این کتاب با عنوان هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه بوده و در ۲۰ اسلاید طراحی شده است که می تواند به عنوان سمینار در کلاس (ارائه کلاسی) درس حسابداری مدیریت در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مدیریت و حسابداری مورد استفاده قرار گیرید.

– هزینه بابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت برنامه

تحولات سریع در صنایع تولیدی جهان موجب شده است که شرکتها اگر توان هم آهنگ شده با شرایط جدید را داشته باشند موفق و در غیر ایصورت از بازار رقابت خارج می شوند و این شرایط حسابداران را برآن داشته است که دست به ابداع روشهای و سیستمهایی بزنند که جوابگوی نیاز های روز شرکتها باشند. از جمله روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت که از مزایای بسیار برخوردار می باشد.

 – سیستم سنتی هزینه یابی بر مبنای حجم

در سیستم سنتی هزینه یابی بر مبنای حجم بهای تمام شده هر محصول عبارت از مجموع هزینه های مواد مستقیم ، کارمستقیم و سربار می باشد. که سربار نیز با نرخهای از پیش تعیین شده بر مبنایی نظیر ساعت کار مستقیم و یا ساعت کار ماشین محاسبه و تخصیص می یابد .که این نوع از هزینه یابی در واحد هایی که قیمت محصولات خود را بر اساس افزودن درصدی به بهای تمام شده تعیین می کنند ، می تواند باعث بروز مشکلاتی از نظر رقابت در بازارهای عمده شود زیرا بهای تمام شده در این سیستم لزوما نشان دهنده هزینه منابعی که در تولید محصول مصرف شده است نیست .

مطالعه بیشتر