دانلود پاورپوینت فصل هشتم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی

دانلود پاورپوینت فصل هشتم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل هشتم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت فصل هشتم کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر علی مصطفایی و حسن امین پور انتشارات پیام نور می باشد که با فرمت ppt در ۵۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

اطلاعاتی درباره کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان پیام نور

این کتاب به توصیف اصول اساسی رفتار پرداخت و به شما آموزش می دهد که چطور رویدادهای محیطی بر رفتار انسان اثر می گذارند. دیگر هدفی که این کتاب دنبال می‌کند، آموزش شیوه های مختلف تغییر رفتار می باشد تا شما راهبردهایی را برای کمک به آن روش ها بیاموزید و به تغییر و اصلاح رفتار بپردازید.

تغییر رفتار آن بخش از روانشناسی است که به تحلیل و تغییر رفتار انسان می پردازد. به کمک این بخش از روان شناسی می توان نارسایی های رفتار را کاهش داد و آن را به حالت نرمال و طبیعی برگرداند. تغییر رفتار بیشتر بر پژوهش های بنیادی روان شناسی کنشگر که با حیوانات و انسان ها انجام گرفته و نیز بر پژوهش های کیفی کاربردی انجام شده در موقعیت های عملی استوار است. والدین، مربیان، تغییردهندگان رفتار و سایر کسانی که با کودکان و نوجوانان سروکار دارند از روش های تغییر رفتار استفاده می کنند تا رفتارهای مختلف آنان را زیر نظر و هدایت خود درآوردند.

پاورپوینت فصل هشتم (آموزش مهارت های رفتاری و مدیریت خود) کتاب روشهای اصلاح و تغییر رفتار کودکان دکتر مصطفایی:

مفهوم الگو و الگو برداری :

الگو برداری یا سرمشق گیری فرآیندی است که از طریق آن، فرد رفتار یا موجود دیگری را به طور مستقیم ( از طریق مشاهده ) یا غیر مستقیم ( از طریق مشاهده فیلم ، شنیدن یا خواندن درباره او ) مورد توجه قرار می دهد و بر آن اساس به تغییر رفتار خود می پردازد .

الگو یا سرمشق صرفا به انسان ها محدود نمی شود بلکه هرچیزی که اطلاعاتی در اختیار انسان قرار دهد الگو به حساب می آید.
از طریق الگو برداری رفتار صحیح برای یادگیرنده نشان داده می شود . یادگیرنده جواب سرمشق را مشاهده کرده و و سپس از آن تقلید می کند.
تاثیر اخلاق و رفتار کودکان و نوجوانان بر یکدیگر بر همگان آشکار است و از این جهت که والدین می کوشند تا از معاشرت فرزندان خود با افراد ناباب جلوگیری کنند….

مطالعه بیشتر