دانلود تحقیق جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان خوزستان

دانلود تحقیق جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان خوزستان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
7mb
نویسنده
6,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق جغرافیای جهانگردی ایران با موضوع استان خوزستان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : استان خوزستان می باشد که با فرمت ppt در ۲۶ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : استان خوزستان

استان خوزستان استانی در جنوب غربی ایران است، که در کرانه خلیج فارس قرار دارد و مرکز تولید نفت و گاز ایران به‌ شمار می‌آید. مساحت استان خوزستان ۶۴٫۰۵۷ کیلومتر مربع است و با جمعیتی معادل ۴٬۷۱۰٬۵۰۶ نفر (۱۳۹۵)، به‌ عنوان پنجمین استان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.شهر اهواز مرکز استان خوزستان است.

از لحاظ تاریخی، خوزستان قدیمی‌ترین منطقه فلات ایران محسوب می‌شود، که پیشینه سکونت انسان در آن به ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و شکل‌گیری تمدن عیلام در هزارهٔ سوم قبل از میلاد، بازمی‌گردد.خوزستان از شمال به استان لرستان، و شرق به استان چهارمحال و بختیاری، از شمال‌ غربی به استان ایلام، از شرق و جنوب‌ شرقی به استان کهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به استان بوشهر و خلیج فارس و از غرب به کشور عراق محدود می‌شود.

نام خوزستان:

واژه خوزستان به معنای سرزمین «خوزها» است و خوز را به صورت‌های «هوز» و «حوز» نیز می‌نوشتند و جمع هوز در زبان عربی اهواز است که نام پایتخت استان خوزستان است.

نژاد:استان خوزستان از نظر خرده فرهنگها متکثرترین استان ایران است.بختیاریها که از هزاره های دور در خوزستان حضور داشتند به طوری که ایذه پایتخت بختیاری های ایران شناخته شده در مورد عربهای خوزستان هم باید گفت که طوایف عرب همگی از دسته کوچ نشین با اصل و نسب مشخص در شبه جزیره عربستان بودند.

پوشش: دشداشه و خاچیه لباس مردان,عبایه یا عبا یا چادر عربی پوشش زنان

آداب و رسوم:

عید فطر: این عید در بین خوزستانیها جایگاه ویژه ای دارد

دله قهوه: ظرف مسی اغلب طلایی رنگ است که آن را دله خطاب میکنند این ظرف که حکم قهوه جوش را دارد در اکثر مراسم رسمی و غیر رسمی این مردم استفاده میشود.

سیزده بدر: در خوزستان دو روز برگزار میشود اولی را سیزده عید و دومی را سیزده بعد از عید مینامند.

مطالعه بیشتر