دانلود پاورپوینت آشنایی با استان خراسان رضوی

دانلود پاورپوینت آشنایی با استان خراسان رضوی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
16mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت آشنایی با استان خراسان رضوی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین تحقیق پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران موضوع : آشنایی با استان خراسان رضوی می باشد که با فرمت ppt در ۲۵ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

اطلاعات جغرافیایی

¨استان خراسان رضوی یکی از استان‌های خراسان در شمال شرقی ایران به مرکزیّت مشهد است. مساحت این استان ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع بوده که از این نظر چهارمین استان بزرگ کشور است.

¨واژهٔ رضوی در نام این استان، به مقبرهٔ علی بن موسی الرضا در مرکز این استان اشاره دارد.

¨خراسان رضوی از ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان تشکیل شده‌ است.

¨اصلی ترین شهر آن مرکز استان مشهد است.

¨همسایه های این استان از شرق افغانستان از جنوب خراسان جنوبی از شمال ترکمنستان از غرب سمنان است

¨جمعیت آن در سال ۱۳۹۰ برابر با ۵۹۹۴۰۰۰ نفر که تقریبا ۳ میلیون نفر مربوط به شهر مشهد است.

¨شهرهای معروف آن قوچان/مشهد/سرخس/تربت جام/باخرز/گناباد/خلیل اباد/سبزوار/نیشابور/فیروزه/خوشاب/تربت حیدریه و…

¨از نظر اب و هوایی دارای بارندگی نسبی و متوسط قوچان بیشترین بارندگی و کمترین بارندگی مربوط به شهر گناباد است .

موسیقی سنتی در خراسان رضوی

¨با پراکندگی طوایف در استان خراسان رضوی ، شیوه های اجرای موسیقی نیز متنوع است . موسیقی کردهای شمال خراسان رضوی ، ترکمنها ، بلوچها و شرق خراسان رضوی هریک به تنهایی حائز اهمیت است .به طور کلی آلات موسیقی خراسان رضوی عبارتند از ، دوتار ، سرنا، دهل ، دپ، قشمه، کمانچه ونی . بلوچها نیز در نواختن ساز قیچک از مهارت خاصی برخورداند .

طوایف و قوم های مختلف

¨عربها در جنوب خراسان رضوی ، اسماعیلیان در حوالی بیرجند ونیشابور ، بختیاریها در نوخندان درگز ، هزاره ها در شمال و شرق خراسان رضوی ، تاجیکها در شرق مشهد ، حیدری ها در تربت حیدریه و جنوب خراسان رضوی و سیستانیها در شرق و جنوب خراسان رضوی

¨کردها و ترکها در منطقه وسیعی از نواحی شمال خراسان رضوی زندگی می کنند . تعدادهر یک از این دو گروه بسار بیشتر از ترکمنهاست . مذهب این اقوام ، شیعه اثنی عشری است و به زبانهای ترکی و کردی تکلم می کنند .

مطالعه بیشتر