پاورپوینت بیومکانیک آسیبهای ورزشی

پاورپوینت بیومکانیک آسیبهای ورزشی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت بیومکانیک آسیبهای ورزشی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین پاورپوینت بیومکانیک آسیبهای ورزشی منبع : کتاب آسیب شناسی ورزشی می باشد که با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بیومکانیک آسیب های ورزشی

بیومکانیک علمی است که درباره عملکرد مکانیکی بدن انسان و تحرک و جابه جایی آن بحث می کند. سیستم اسکلتی عضلانی در طی فعالیت های روزمره همواره تحت فشارهای مکانیکی است . این فشارهای مکانیکی هنگام ورزش تغییرات زیادی می کند. این تغییرات در شدت ، جهت و مدت زمان فشار است . اگر شدت ، جهت و مدت زمان فشارهای اعمال شده در بدن شناخته شده باشند ، می توان از وقوع بسیاری از آن ها پیشگیری کرد.

نیروی مرکز گرا و مرکز گریز

نیروی مرکز گرا و مرکز گریز دو نوع نیرو هستند که در حرکات قوسی و دایره ای به وجود می آیند. نیروی مرکز گریز در ورزش برای مثال سعی بر کشیدن دوچرخه و یا بدن به سمت خارج میکند (هنگام حرکت در پیست) در این صورت ما می توانیم دوچرخه یا بدن را به سمت داخل ( به سمت قوس) کج و متمایل کنیم تا نیروی مرکزگرا مانع از انحراف ما به سمت خارج شود و در نتیجه خطر سقوط و آسیب دیدگی کم میشود.

اصطکاک

اصطکاک نیرویی است که در مقابل حرکت جسم اعمال میشود و مانع حرکت میشود. اصطکاک به دو صورت حاد (لغزش کف پا و افتادن) و مزمن (بورسیت اصطکاکی ) بر بدن تاثیر می گذارد.

در شکل نشان می دهد که در خلال راه رفتن و دویدن احتمال لغزیدن پا و افتادن وجود دارد. در راه رفتن همانطور که در شکل دیده می شود نمودار A برابر است با نیروی عمل که فرد حرکت می کند و پاشنه را روی زمین می گذارد ؛ نمودار N نیروی طبیعی است که از زمین ایجاد می شود ؛ نمودار R نیروی عکس العمل نیروی A است و نمودار F نیروی اصطکاکی است که از لغزیدن جلوگیری می کند.

مطالعه بیشتر