دانلود تحقیق پاورپوینت با عنوان پمپ بتن

دانلود تحقیق پاورپوینت با عنوان پمپ بتن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
14mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت با عنوان پمپ بتن

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت با عنوان پمپ بتن می باشد که با فرمت ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق پاورپوینت با عنوان پمپ بتن:

پمپ بتن

استفاده از پمپهای بتن روش بسیار مناسبی برای بتن ریزی در فضاهای محدود مانند تونلها و یا خارج از دسترس مانند بتن ریزی در ارتفاع نظیر ساختمانهای مرتفع محسوب می شود. برای این منظور بتن باید از کارایی و روانی بالا با اسلامپ ۷۵ (مقدار توصیه شده) تا ۱۲۵ میلی متر برخوردار باشد . در این ارتباط معمولاً استفاده از مواد افزودنی کندگیر کننده برای به تأخیر انداختن زمان گیرش بتن توصیه می شود. ضمناً برای جلوگیری از جدا شدن آب مخلوط در اثر فشار و در نتیجه انسداد خط لوله انتقال بتن، دانه بندی سنگدانه ها حائز اهمیت است . بتنی که با پمپ ریخته می شود مشکلی به نام تفکیک دانه بندی نخواهد داشت، زیرا پمپ توانایی جابجایی بتنی را که دچار جداشدگی شده ندارد . ضمناً باید از به کار بردن آب بیش از اندازه در مخلوط و همچنین سنگدانه های درشت با لبه های تیز نیز اجتناب کرد . در جدول پایین می توان برخی مشخصات عمومی پمپهای بتن را بررسی کرد .

اغلب پمپهای بتن برای انتقال سنگدانه های تا اندازه ۳۸ میلی متر طراحی می شوند، اگر چه حداکثر اندازه سنگدانه توصیه شده تا ۲۵ میلی متردر عمل محدود میشود. با این همه پمپهایی نیز ساخته می شوند که توانایی انتقال سنگدانه تا ۷۵ میلی متر را نیز داشته باشند.

از پمپهای بتن همچنین برای ساختن رویه بتنی جاده ها نیز استفاده می شود. عمر غلاف و پوششهای داخلی پمپ از ۴۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ متر مکعبمتفاوت است و این عمر برای لوله های انتقال ۷۵۰۰۰ متر مکعب تخمین زده می شود .(در آمریکا عمر لوله ۴۰۰۰۰ متر مکعب برآورد میشود)

پمپ ها بطور کلی در سه اندازه، تک سیلندر و دو سیلندر موجود می باشند. امروزه کاربرد انواع تک سیلندر بسیار محدود بوده و اغلب پمپها دوسیلندر می باشند….

مطالعه بیشتر