دانلود تحقیق درس اصول توانبخشی با عنوان افسردگی در نابینایان

دانلود تحقیق درس اصول توانبخشی با عنوان افسردگی در نابینایان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
65kb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق درس اصول توانبخشی با عنوان افسردگی در نابینایان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس اصول توانبخشی با عنوان افسردگی در نابینایان می باشد که با فرمت ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

محتوای اسلاید ۳

چکیده

این پژوهش با هدف مقایسۀ میزان افسردگی، اضطراب و استرس در افراد نابینا و افراد عادی شهر اصفهان انجام شد. پژوهش حاضر، یک مطالعۀ علّی مقایسه ای بود. جامعۀ آماری این پژوهش دانشجویان نابینا و دانشجویان عادی ۱۹-۲۴ آزمودنی ها در این پژوهش ۷۰ نفر بودند که به دو گروه ۳۵ نفری تقسیم شدند.

گروه اول از دانشجویان نابینا بودند که به روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شدند؛ در حالی که گروه دوم، دانشجویان عادی بودند و به روش تصادفی ساده انتخ اب شدند. ابزار استفاده شده در این پژوهش مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس لاویباند و لاویباند (۱۹۹۵) بود. اطلاعات جمع آوری شده از طریق آزمون آماری تحلیل واریانس چند متغیری با استفاده از نسخه ۲۳SPSS تجزیه و تحلیل شد. یافت هها نشان داد که میزان اضطراب و استرس در دانشجویان نابینا به طور معناداری بیشتر از دانشجویان عادی بود ( ۰۰۰۵/ ۰P< ) ولی تفاوت معناداری در میزان افسردگی هر دو گروه وجود نداشت (۰۵/ ۰P> ) بر اساس نتایج مشخص شد که افسردگی، اضطراب، استرس از واکنش های هیجانی و پدیده های چند بعدی هستند که وضعیت بینایی نقش مهمی در آنها دارد. بنابراین، توجه به این واکنش ها در دانشجویان نابینا و عادی ضرورت دارد..

مطالعه بیشتر