دانلود جزوه قابل سرچ آرای تربیتی اندیشمندان مسلمان

دانلود جزوه قابل سرچ آرای تربیتی اندیشمندان مسلمان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه قابل سرچ آرای تربیتی اندیشمندان مسلمان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه قابل سرچ آرای تربیتی اندیشمندان مسلمان (برخی فصول)می باشد که با فرمت پی دی اف در ۲۶۴ صفحه مناسب جهت مرور سریع درس و آمادگی برای آزمون تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه قابل سرچ آرای تربیتی اندیشمندان مسلمان

شما می توانید به جای خواندن کتاب های زیاد این جزوه قابل سرچ و مناسب را بخوانید و بهتر مطالب را درک کنید. این جزوه برای امتحان هم می تواند خلاصه خوبی برای مرور مطالب باشد. در روز امتحان می تواند سوالات و کلمات کلیدی سوالات را در این فایل سرچ یا جستجو نمایید و به راحتی سوالات را پاسخ بدهید.

فصل اول

مقدمه

دانش روان شناسی دارای تاریخچه طولانی و باستانی است، که آغاز آن را باید از زمان خودشناسی بشر و آشنایی او با کیفیت و حالات رفتاری خود از یک سو و شناخت محیط پیرامونی خویش و تأثیر متقابل این دو در یکدیگر در نظر گرفت.

از این تاریخچه جنبه کامل فلسفی دارد؛ زیرا روان شناسی علمی (کلسیک) چنانچه بعدا خواهیم گفت، دانشی نوین و جوان و در زمرۀ علوم تجربی است که به مطالعه علمی رفتار می پردازد و از این جهت به رغم گذشته دیر پای خود، عمر بسیار کوتاهی دارد. همان گونه که مطالعه و بررسی هر یک از رشته های دانش بشری را از لحاظ تحولات و دگرگونیهای تاریخی آن، باید از دوران باستان شروع کرد تاریخچه روان شناسی را هم از عصر ارسطو، بزرگترین مغز متفکر یونان باستان و سرآمد فیلسوفان عهد قدیم که حکمت و فلسفه را به گونه ای مدون به بشریت عرضه داشت باید در نظر گرفت. ارسطو کوشیده را در روان است تا معتقدات زمان خود درباره کتابی زیر عنوان انیما گردآوری کند. بنابراین، آنچه فلسفه و دانشمندان دیگر بعدها در این زمینه گفته و نوشته اند، در واقع دنباله اندیشه های ارسطو است که تحت تأثیر پیشرفتهای علمی دورانهای مختلف رنگ تازه ای به خود گرفته است.

مطالعه بیشتر