دانلود فایل اصول توانبخشی معلولین با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش

دانلود فایل اصول توانبخشی معلولین با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل اصول توانبخشی معلولین با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین تحقیق پاورپوینت درس اصول توانبخشی با عنوان اصول توانبخشی معلولین می باشد که با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

محتوای اسلاید ۱۰

 توانبخشی

توانبخشی در برگیرنده اهداف معین برای کاستن از تاثیر ناتوانی، توانمند ساختن فرد برای رسیدن به استقلال وحضور در اجتماع ،خودگردانی وکسب زندگی با کیفیت بهتر می باشد. توانبخشی نه تنها شامل آموزش به افراد دارای ناتوانی ومعلولیت است ، بلکه مداخلاتی را در نظامهای عمومی جامعه به منظور تطابق و مناسب سازی محیط، تدارک حمایت از حقوق انسانی و توانمند سازی آن انجام می دهد.

محتوای اسلاید ۱۱

حقوق معلولین

حمایت از حقوق انسانی وظیفه دولتها در همه جوامع و برای همه شهروندان است. افراد دارای ناتوانی و معلولیت باید حقوق مشابهی برای زندگی همچون دیگر شهروندان داشته باشندونباید هیچ استثنائی وجود داشته باشد، لیکن توجه وبژه ای در موادر زیر لازم است:

– دسترسی به خدمات بهداشتی و اجتماعی

– توانمندسازی و ایجاد فرصتهای برابر در کسب درآمد

– به ایاب و ذهاب و مناسب سازی اماکن عمومی

– به زندگی فرهنگی و اجتماعی ( ورزش ،اوقات فراغت،تفریحات و…)

–  به آموزش ، مسکن و اطلاعات

– به ایفا نمایندگی و مشارکت کامل سیاسی در تمام زمینه ها

محتوای اسلاید ۱۵

دسترسی عمومی و فراگیر

  • رویکردی که خلق و ایجاد محیطی را ارتقاء می بخشد که تمام جمعیت، شامل افراد دارای ناتوانی، می توانند از تمام امکاناتی که بوسیله آن ساختمان، فضای شهری، یک برنامه، یک خدمت یا یک وسیله ارتباطی فراهم می شود، استفاده نمایند…

مطالعه بیشتر