دانلود فایل نگهداری پسته در سردخانه با فرمت پاورپوینت در ۱۶ اسلاید قابل ویرایش

دانلود فایل نگهداری پسته در سردخانه با فرمت پاورپوینت در ۱۶ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل نگهداری پسته در سردخانه با فرمت پاورپوینت در ۱۶ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین تحقیق پاورپوینت نگهداری پسته در سردخانه با فرمت ppt در ۱۶ اسلاید قابل ویرایش می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

محتوای اسلاید ۳

مقدمه

  • پسته دانه خوراکی از درخت پسته pistacia veralاست که به مقدار زیاد در مناطق گرم و خشک خاورمیانه کشورهای مدیترانه و امریکا کشت میشود.این گیاه مقاوم ترین درخت در برابر شوری میباشد.مناطق عمده کشت پسته در ایران رفسنجان ,دامغان ,قزوین ,تبریز ,تربت حیدریه ,طبس ,بیرجند و حومه شیراز میباشد.این محصول هر ساله علاوه بر مصرف داخلی به کشور های دیگر صادر نیز میشود.
  • بر اساس آخرین آمار سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد فائو کشور ما ایران با ۲۸۰ هزار هکتار سطح زیر کشت و ۳۰۰هزار تن تولید و ۴۰۰ میلیون دلار درآمد ,رتبه اول جهان را دارا میباشد.

این مغز غنی از روغن است (۵۰-۶۰ درصد)که حاوی اسید های چرب لینولنیک و لینولئیک میباشد و برای تغذیه انسان ضروری است.همچنین روغن پسته سرشار از اسید اولئیک است  و باعث کاهش LDLخون,تقویت معده و مغز و ذهن میشود.

محتوای اسلاید ۱۰

دلایل انبارداری

جلوگیری از اکسیداسیون:

از آنجایی که پسته یکی از دانه های روغنی محسوب میشود یکی آسیب هایی که میتواند طی نگهداری نا مناسب به آن وارد شود اکسیداسیون است. در طی اکسیداسیون اسید های چرب اکسیده شده و باعث تند شدن و ایجاد طعم های نا مطلوب و غیر پذیرش شدن محصول توسط مصرف کننده میشود.

از آنجایی که اکسیژن مسئول اصلی این آسیب است برای جلوگیری ازآن یکی از روش ها کاهش اکسیژن است بدین منظور میتوان از انبار ها ی کنترل اتمسفر استفاده کرد. همچنین برخی از شرکت ها از نیتروژن که یک گاز بی اثر است و باعث کاهش مقدار اکسیژن میشود استفاده میکنند.

محتوای اسلاید ۱۶

منابع

۱-مقاله,تخمین زمان نگهداری پسته در شرایط مختلف نگهداری,دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی

۲-Namnak.com

۳-Ayba.ir

۴-www.google.com

۵-پسته (کشاورزی,صنعت,تغذیه,درمان) مهندس شهرام مقصودی

مطالعه بیشتر