دانلود پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی در ۴۹ اسلاید

دانلود پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی در ۴۹ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی در ۴۹ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین دانلود پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی در ۴۹ اسلاید قابل ویرایش می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تمرینات ورزشی برای سالمندان

سازمان بهداشت جهانی، سال ۱۹۹۹، سال جهانی سالمند و سال ۲۰۱۲ میلادی را به عنوان “زندگی سالم طول عمر بیشتر ” نامگذاری کرده­ است.پیری فرایند طبیعی، جهانی، پیچیده و فوق­ العاده فردی است که با کاهش فزاینده در عملکرد بیشتر سیستم­های فیزیولوژیکی و روانی مشخص و به افزایش ضعف، کاهش ظرفیت پاسخ به استرس، افزایش وقوع بیماری و مرگ ناگهانی منجر می­شود.

سپید شدن و ریزش مو، چین و چروک شدن پوست، ریزش دندان­ها، خمیده شدن قامت، کاهش قدرت دید و شنوایی، کاهش تحرک و قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک، اختلال در جهت یابی، درد در اندام­ها، کاهش ظرفیت و کارآیی ریه­ها و سیستم قلبی ـ عروقی مهم­ترین ویژگی­های سالمندان است.

دانلود پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی

مهم­ترین نظریه­ های زیستی یا زیست شناختی پیری عبارتند از:

نظریه ژنتیک

نظریه محدودیت عمر سلول­های بدن

نظریه­ های آسیب

نظریه رادیکال آزاد پیری

نظریه اخلال در عملکرد غشای سلول

نظریه از کار افتادن میتوکندری­

نظریه ­های عدم تعادل تدریجی

نظریه عصبی ـ هورمونی پیری

نظریه ایمنی

پاورپوینت فعالیت بدنی و کنترل اختلالات سالمندی

با ورود به مرحله سالمندی، هزینه درمان در بخش­های بیمارستانی، روند تصاعدی خواهد داشت که به دلیل مصرف متوالی و استفاده بیشتر از خدمات سلامت و افزایش مدت زمان بستری در بیمارستان­ها و گرانی هزینه دارویی و درمانی است.

اگرچه پیری اجتناب ناپذیر است اما سرعت پیشروی آن در طول زمان ثابت نیست و سرعت زوال بدن می تواند تحت تاثیر برخی فاکتورهای رفتاری کندتر شود (تغذیه صحیح، فعالیت ورزش، عدم مصرف دخانیات، مثبت اندیشی، تقویت ارتباطات اجتماعی، تمرین دادن مغز، تنش­زدایی درست و مراقبت درست از بدن).

مطالعه بیشتر