دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آشنایی با تجهیزات پزشکی اتاق عمل

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آشنایی با تجهیزات پزشکی اتاق عمل
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کامل ترین فایل pdf جزوه آشنایی با تجهیزات پزشکی اتاق عمل

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین فایل pdf جزوه آشنایی با تجهیزات پزشکی اتاق عمل (جزوه کامل و توضیحی در مورد کلیه تجهیزات مورد استفاده در اتاق عمل ) می باشد که در ۵۴ صفحه با فرمت pdf به صورت تایپی تهیه و تدوین گردیده است.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کامل ترین فایل pdf جزوه آشنایی با تجهیزات پزشکی اتاق عمل

پیشرفت روزافزون دانش پزشکی همراه با رشد فزاینده دستاوردهای تکنولوژی پزشکی، امروزه ، افق های جدیدی را در عرصه درمان و مداوای بیماران گشوده است. از سوی دیگر جراحی به عنوان یکی از اساسی ترین شیوه های درمان همه روزه، سهم بیشتری را در بهبود و بازیافت سلامت بیماران ایفا می کند . اتاق عمل یکی از حساس ترین قسمت های بیمارستان است ؛ چرا که به علت اعمال و تجهیزات ویژه ای که در آن وجود دارد کوچک ترین سهل انگاری در آنجا می تواند عامل مرگ فرد یا افرادی شود.

۱ لباس سبز یا آبی پرسنل اتاق عمل

نگاه کردن به رنگ آبی یا سبز می تواند دید پزشک از اشیای قرمز از جمله احشای خون آلود را تقویت کند. مغز رنگ ها را نسبت به یکدیگر تفسیر می کند. اگر جراح به چیزی خیره شود که به رنگ قرمز یا صورتی باشد، حساسیتش را نسبت به آن ها از دست می دهد. در واقع پیام های مربوط به رنگ قرمز در مغز محو می شود که می تواند باعث شود پزشک تفاوت های ظریف رنگ اجزای بدن را به درستی نبیند. نگاه کردن گاه به گاه به شیئی سبزرنگ می تواند چشم ها را به تغییرات در رنگ قرمز حساس تر کند.

چنین تمرکز شدید و مداومی بر روی رنگ های قرمز ممکن است باعث توهمات بینایی سبز رنگ روی سطوح سفیدرنگ شود که حواس جراح را پرت می کند. این شبح های سبزرنگ در صورتی که نگاه جراح از بافت های قرمز بدن به چیزی سفید رنگ مانند پارچه های تخت یا لباس سفید متخصص بیهوشی بیفتد، ممکن است ظاهر شوند….

مطالعه بیشتر