دانلود جامع ترین فایل pdf رشد حرکتی تالیف معصومه شجاعی

دانلود جامع ترین فایل pdf رشد حرکتی تالیف معصومه شجاعی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل pdf رشد حرکتی تالیف معصومه شجاعی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جامع ترین فایل pdf رشد حرکتی تالیف معصومه شجاعی تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

رشد حرکتی، یکی از شاخه های رفتار حرکتی است که به تغییرات رفتار حرکتی انسان در طول عمر، فرایندهای زیربنایی این تغییرات و عوامل اثرگذار بر آنها می پردازد.

رشد حرکتی در چهار بخش مبانی رشد حرکتی، رشد جسمانی، رشد ادراکی – حرکتی و آمادگی و رشد حرکتی نگارش شده است.دانشجویان رشته ی تربیت بدنی و رشته های وابسته، مربیان و معلمان ورزش و همچنین والدین می توانند با استفاده از اطلاعات این فایل و آگاهی از الگوهای عمومی رشد جسمانی و حرکتی انسان، افراد دارای تأخیر و عقب ماندگی رشدی و همچنین استعدادهای درخشان را شناسایی نموده و جهت اقدامات درمانی و یا پرورش استعدادها در محیطهای ورزشی، هنری و … به افراد متخصص معرفی نمایند.

بازتابهای طفولیت نقش مهمی در حیات طفل دارند. برخی بازتابها در تغذیه و برخی نیز در حفاظت بدن نقش دارند و از این طریق حیات طفل را حفظ می کنند. به عنوان مثال، بازتاب مکیدن در تغذیه طفل نقش دارد و در مواقعی که طفل در حالت دمر قرار می گیرد و امکان خفگی او وجود دارد، بازتاب راست کردن لابیرنتی باعث بالا آوردن سر شده و تنفس را ممکن می سازد…

مباحث جامع ترین فایل pdf رشد حرکتی تالیف معصومه شجاعی

 1. آشنایی با واژه های تخصصی و روش های مطالعه ی رشد
 2. دیدگاه های نظری مربوط به رشد
 3. عوامل مؤثر بر رشد حرکتی
 4. رشد جسمانی قبل از تولد
 5. رشد جسمانی پس از تولد
 6. رشد ادراکی – حرکتی
 7. تغییرات آمادگی جسمانی
 8. بازتاب های طفولیت و قالبی موزون
 9. حرکات ارادی مقدماتی
 10. حرکات بنیادی
 11. حرکات تخصصی
 12. زمان واکنش
 13. سنجش رفتار حرکتی

مطالعه بیشتر