دانلود جزوه اسلایدوار بیمه باربری pdf

دانلود جزوه اسلایدوار بیمه باربری pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
23mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه اسلایدوار بیمه باربری pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه اسلایدوار بیمه باربری می باشد که در قالب pdf در ۱۷۰ صفحه تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه اسلایدوار بیمه باربری pdf

بیمه حمل‌ونقل کالا پوششی است که بیمه‌گر در مقابل دریافت حق بیمه مربوط به سرمایه مورد پوشش و خطرات مورد تعهد به جبران خسارت وارده به مورد بیمه، در طول مدت بیمه‌نامه از مبدأ تا مقصد متعهد است. بیمه‌نامه‌ای است که در آن، هزینه‌ها و خسارات وارده به کالای مورد بیمه با توجه به شرایط قرارداد در اثر حوادث دریایی، زمینی، هوایی حادث شود جبران می‌شود. بیمه باربری قدمت هزاران ساله دارد. قدیمی‎ترین نوع بیمه، بیمه دریایی است که در اواسط قرون وسطی پا به عرصه وجود نهاده است و روز به روز در حال رشد است.

بیمه باربری از جمله رشته‌های بیمه‌ای است که به‌علت ارتباطات و حمل‌ونقل متقابل بین کشورها، دارای دستورالعمل‌ها و مقررات بین‌المللی است و شرایط و مقررات تنظیمی توسط مؤسساتی مانند مؤسسه بیمه‎ گران لندن که مورد استفاده شرکت‌های بیمه اغلب کشورهاست تا حد زیادی این بیمه را از هماهنگی و یکنواختی نرخ و شرایط برخوردار نموده است. در کشور ما نیز مقررات و شرایط تنظیم شده از سوی مؤسسه مورد اشاره در قالب (کلوز‌های C,B,A) مورد استفاده است.

قراردادهای بیمه باربری خارجی جزئیات بیشتری دارد و بر مبنای پوشش‌ها و تعهدات درخواستی بیمه‌گزار به ۴ گروه طبقه‌بندی می‌شود:

  • کلوز A
  • کلوز B
  • کلوز C
  • خسارت کلی Total Loss

در قراردادهای Total Loss (خسارت کلی) شرکت بیمه‌گر تنها در زمانی اقدام به جبران خسارت می‌کند که تمامی محموله بیمه‌شده از بین رفته باشد. از این رو در بازار تجاری روز دنیا این گروه از بیمه‌ها جایگاه خاصی نداشته و صرفاً به عنوان یک قرارداد تشریفاتی برای ترخیص کالا و عملیات گمرکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما هریک از کلوزهای سه گانه A و B و C به ترتیب شامل تعهدات و پوشش‌های کامل‌تری نسبت به کلوز قبلی خود می‌باشند که بر اساس نیاز بیمه‌گزار و شرایط بیمه‌نامه قابل ارائه است. لذا در مجمـوع می‌توان چنین نتیجه گرفت که در بیمه‌نامه‌های باربری صادره با کلوز A تمامی خطرات و ریسـک‌های موضوع قرارداد (به جز موارد استثنـائی که در آئین نامه بیمه مرکـزی به آن اشـاره شده) تحت پوشش شرکت بیمه‌گر قرار می‌گیرند.

مطالعه بیشتر