دانلود پاورپوینت دوره جامع مالیات بر ارزش افزوده

دانلود پاورپوینت دوره جامع مالیات بر ارزش افزوده
نوع فایل
ppt
حجم فایل
8mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت دوره جامع مالیات بر ارزش افزوده

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت دوره جامع مالیات بر ارزش افزوده ( VAT ) با فرمت ppt در ۱۱۹ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

سرفصل های دوره پاورپوینت دوره جامع مالیات بر ارزش افزوده :

۱- مبانی مالیات بر ارزش افزوده
۲- وظایف و تکالیف مؤدیان
۳- معافیت ها و صادرات
۴- جرائم

کالاها و خدمات معاف

( ماده ۱۲ ق.م.ا.ا )

محصولات کشاورزی فرآوری نشده

نکته:

مطابق بند (ر) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه:

مراحل بسته‌بندی،‌ انجماد، پاک کردن، درجه‌بندی، پوست‌گیری مانند شالی‌کوبی و خشک کردن مانند چای و تفت دادن مانند نخودپزی، فرآوری محصولات کشاورزی محسوب نمی‌شود.

خدمات مزبور، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌باشد.

دام و طیور زنده، آبزیان، زنبور عسل و نوغان

نکته:

به استناد بند (ب) ماده (۲) قانون نظام جامع دامپروری کشور:

دام به حیواناتی (شامل چهارپایان، پرندگان، آبزیان و حشرات) اطلاق می گردد که برای امور تغذیه انسان و یا تغذیه دام و فعالیتهای اقتصادی، تولیدی، آزمایشگاهی، ورزشی و تفریحی، تولید، نگهداری و پرورش داده می شوند

کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ، تحریر و مطبوعات

نکته:

با عنایت به بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۳۷ مورخ ۱۳۹۳/۰۳/۱۳ ، آگهی های منتشره در روزنامه ها و نشریات از مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف می باشد.

کالاهایی که همراه مسافر و برای استفاده شخصی تا میزان معافیت مقرر طبق مقررات صادرات و واردات، وارد کشور می شود.
مازاد بر آن طبق مقررات این قانون مشمول مالیات خواهد بود.

نکته:

مسافران ایرانی یا غیر ایرانی که از خارج کشور یا از مناطق آزاد تجاری ، صنعتی به کشور وارد می‎شوند ، علاوه بر اسباب سفر و اشیای شخصی مستعمل همراه خود که به شرط غیرتجاری بودن از پرداخت پایه حقوق ورودی معاف است، می توانند در سال یک بار کالا به ارزش حداکثر (۸۰) دلار با معافیت از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی به شرط غیرتجاری بودن و مازاد بر ارزش مذکور را با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی وارد و ترخیص نمایند .

مطالعه بیشتر