دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱

نوع فایل
حجم فایل
نویسنده
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱ با موضوع رسانه ابزاری کارآمد برای نفوذ و سلطه بر کشورها می باشد که با فرمت ppt در ۳۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است.  در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱:

محتوای اسلاید ۳

توضیح اولیه

رسانه به عنوان ابزاری فراگیر، قدرتمند و تاثیرگذار همواره مورد توجه ابرقدرت ها بوده است. بدون شک، رسانه ها در جوامع امروز به دلیل گستردگی دامنه نفوذ و تنوع و تکثر رسانه ای، بیش از آنکه در خدمت آگاه سازی و حقیقت نمایی باشند، به عنوان ابزاری سیاسی و امنیتی ایفای نقش می کنند. در هر فرآیند ارتباطی که بین کشورهای سلطه گر و کشورهای هدف برقرار می شود، همیشه منافع و نیازهای کشورهای سلطه گر تامین می شود. نظام های ارتباطی جدید، مناسباتی را در عرصه هایی به وجود می آورند که با وجود تغییرات اندک در عرصه آگاهی و دانش آفرینی، کشورهای مادر و پیشرفته را به همراه می آورد. البته این سلطه به طور بسیار ظریفی با سلطه ای که در عصر اول رسانه ها رخ می داد، متفاوت است.

امروزه در تمام کشورها، عملا قدرت بر ارتباطات متمرکز شده است. چندین موسسه، کل شبکه های لازم برای انتقال الکترونیکی را در اختیار دارند. آنها با کنترل این شبکه ها، افکار عمومی جامعه هدف را تحت تاثیر قرار داده و عملا وارد فاز جنگ نرم می گردند. این مقاله تلاشی است در جهت تبیین سلطه رسانه ای و جنگ نرم. سوال اصلی این است که سلطه رسانه ای در راستای جنگ نرم چه تاثیری بر کشورهای هدف می گذارد و نتیجه این تاثیر بر امنیت و فرهنگ ملت ها چگونه خواهد بود؟

محتوای اسلاید ۸

ویژگی های جنگ نرم

۱٫  جنگ نرم در پی تغییر قالب‌های ماهوی جامعه و ساختار سیاسی است.
۲ .  آرام، تدریجی و زیرسطحی است .
۳ . جنگ نرم نمادساز است:
۴ . پایدار و بادوام است:
۵ . جنگ نرم پرتحرک و جاذبه‌دار است:
۶ . جنگ نرم هیجان‌ساز است:
۷ . جنگ نرم آسیب محور است:
۸ . جنگ نرم چندوجهی است:
۹ . جنگ نرم تضادآفرین است:
۱۰ . جنگ نرم تردید آفرین است:
۱۱ . جنگ نرم از ابزار روز استفاده می‌کند

مطالعه بیشتر