دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱

دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱
نوع فایل
ppt
حجم فایل
90Kb
نویسنده
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱ با موضوع بررسی آثار مکتب سکولاریسم بر فرھنگ و اعتقاد انسان ھا می باشد که با فرمت ppt در ۳۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱:

– سکولاریسم بیانگر مکتب و ایدئولوژى خاصى است که به اندیشه و فرهنگ سکولار اعتقاد دارد و آن را ترویج و تأیید مى‏کند. نادین محورى، نادین مدارى، نادین باورى، طرفدارى از اصول دنیوى و عرفى، مخالفت با شرعیات و مطالب دینى، گیتى باورى، دین گریزى، دین جداخواهى و این جهان باورى، به عنوان معانى و کاربردهاى سکولاریسم یاد شده است.

-در فرهنگ آکسفورد زیر واژه سکولاریسم چنین آمده است:

«اعتقاد به این که قوانین، آموزش و سایر امور اجتماعى به جاى آن‏که بر مذهب مبتنى گردد، بر داده‏هاى علمى بنا شود».

-در فرهنگ «وبستر» آمده است:

«سکولاریسم عبارت است از اعتقاد به این که زندگى و امور مربوط به آن، باید از دین فاصله بگیرد و ملاحظات دین نادیده گرفته شود. بر این اساس، ارزش‏هاى اخلاقى و روش‏هاى اجتماعى باید با توجه به معیشت دنیوى و رفاه اجتماعى تعیین شود نه با رجوع به دین».

-بریان ویلسون (۳) در تعریف سکولاریسم گفته است:

«دنیوى گرى یا قول به اصالت دنیا یک ایدئولوژى است. قائلان و مبلغان این ایدئولوژى آگاهانه همه اشکال اعتقاد به امور و مفاهیم ماوراء طبیعى و وسایط و کارکردهاى مختص به آن را طرد و تخطئه مى‏کنند و از اصول غیر دینى و ضد دینى به عنوان مبناى اخلاق شخصى و سازمان اجتماعى حمایت مى‏کنند».

سکولاریسم در عرصه سیاست و حکومت به دو انگیزه پدید آمده است، گروهى از فیلسوفان چون دین را باطل مى‏انگاشتند، ورود آن را در حوزه سیاست انکار کردند….

مطالعه بیشتر