دانلود جامع ترین جزوه روزنامه نگاری نوین 

دانلود جامع ترین جزوه روزنامه نگاری نوین 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه روزنامه نگاری نوین 

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس روزنامه نگاری نوین می باشد که با فرمت pdf در ۲۰ و ۹۵ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه روزنامه نگاری نوین :

درآمدی کوتاه بر روزنامه نگاری نوین

روزنامه نگاری چیست؟ چه شده است و چه خواهد شد؟ اول باید مفاهیم را بشناسیم؛ منظور از مفاهیم چیزی است که خیلی نیاز به کار پژوهشی دارد .
پرسش چیست؟ آیا روزنامه نگاری وظیفه ایجاد پرسش دارد؟ آیا روزنامه نگاری وظیفه پاسخ دادن دارد؟ روزنامه نگاری یعنی فهمیدن و فهماندن؛ یعنی آزادی بیان)یعنی چیستی های پدیده را شناختن، آنچه که هست را بیان کردن( اگر پرسش را نتوانیم مطرح کنیم، نتوانیم ایجاد کنیم، نتوانیم دنبال کنیم ما روزنامه نگاری را در کل ابتر کردیم .
به عنوان مثال فردی خودرو می سازد، سپس هنگام حرکت فرمان قفل می کند، یا مثلا می خواهی بنویسید، خودکار دستتان است اما جوهر ندارد با این وجود جسم خودکار دستمان است، خودکار برای نوشتن است.

راندن روزنامه نگاری، آزادی بیان است. آزادی بیان پشتوانه ای دارد به نام پرسیدن و پاسخ دادن. اگر نتوانم بپرسم و بگویم پس روزنامه نگاری به نوعی ابتر می شود. خبر کی تکمیل می شود؟ زمانی که اطلاعات تکمیل شود. اطلاعات تکمیلی چه زمانی انجام می شود؟ زمانی که دارید می نویسید، پرسشی را پاسخ دهید و پرسشی را که مخاطب نمی داند؛ ایجاد کنید

در روزنامه نگاری نوین، کارکردها نوین شده است و گرنه بدنه تغییر نکرده است. مانند ماشین که از زمان های قدیم بود تا به امروز… مدل ها و کاربردهایش تغییر می کند نه ماهیت آن.

جمع بندی مطالب: روزنامه نگاری با این مفهوم سروکار دارد، مفهوم هایی به نام پرسش، پاسخ دادن، یعنی شناخت ها را افزودن، آنچه که وجود دارد، به دست آورده و آنچه به دست آورده برگی بر برگ قبلی بیفزاید…

مطالعه بیشتر