دانلود پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی

دانلود پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
7mb
نویسنده
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی (سرامیک ها) می باشد که با فرمت ppt در ۶۲ اسلاید غیر قابل ویرایش با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی:

سرامیک ها

انواع مواد مهندسی (سرامیک ها)

خواص حرارتی سرامیک ها

خواص حرارتی سرامیک ها (ظرفیت گرمایی)

خواص حرارتی سرامیک ها (ضریب انبساط حرارتی)

خواص مکانیکی سرامیک ها

انواع مواد مهندسی (سرامیک ها)

سرامیک های اکسیدی (آلومینا)

روش بایر

سرامیک های اکسیدی (زیرکونیا)

سرامیک های اکسیدی (تیتانیا)

سرامیک های غیراکسیدی (کاربید سیلیسیم)

سرامیک های غیر اکسیدی (نیترید سیلیسیم(Si3N4)

پاورپوینت اصول تولید مواد مهندسی

سرامیک‌ها، فلزات و پلیمرها، کلاس‌های اولیه مواد را تشکیل می‌دهند، فلزات بر اساس ساختار الکترونی آن‌ها تعریف شده‌اند، پلیمرها از زنجیره‌های بزرگ مولکول‌های آلی تشکیل شده‌ اند و در این میان، سرامیک‌ها را اغلب به عنوان آنچه در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم، می‌شناسیم.

سرامیک‌های بهداشتی، ظروف سرامیکی، شیشه‌ها، ماده عایق شمع خودرو و سرامیک‌های پیشرفته مورد استفاده در تجهیزات میکروالکترونیک و الکترونیک نوری مثال‌هایی از سرامیک‌های معمول و متداولی هستند که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. در عین حال، بدن انسان نیز قابلیت ساخت هیدروکسی آپاتیت (سرامیک موجود در استخوان‌ها و دندان‌ها) را دارد.

سرامیک‌ها می‌توانند ترکیبی از فلز و غیر فلز نظیر اکسیدها، کاربیدها، نیتریدها، سولفیدها، فلوریدها و… باشند. شاید بهترین تعریف برای سرامیک‌ها، جامدات غیر فلزی غیر آلی است. بدین‌ترتیب آن دسته از سرامیک‌هایی که فارغ از ترکیب شیمیایی آن‌ها، در کاربردهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عنوان سرامیک‌های مهندسی یا سرامیک‌های نوین، طبقه‌بندی می‌شوند که یک دسته بزرگ و مهم سرامیک‌های مهندسی، سرامیک‌های اکسیدی است.

اهمیت پرداختن به موضوع سرامیک‌های مهندسی اکسیدی از آنجا ناشی می‌شود که در دهه اخیر نیاز به کاربرد سرامیک‌های مهندسی در تکنولوژی‌های پیشرفته به خصوص در دماهای بالا چون موتورهای جت، توربین‌های گاز یا بخار، شاتل‌های فضایی و همین‌طور به عنوان مواد الکترونیکی احساس شده است.

مطالعه بیشتر