خلاصه کتاب سیاست اثر اندرو هیوود

خلاصه کتاب سیاست اثر اندرو هیوود
نوع فایل
pdf
حجم فایل
350kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه کتاب سیاست اثر اندرو هیوود

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود خلاصه کتاب سیاست اثر اندرو هیوود از منابع مهم و پر اهمیت کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل می باشد که با فرمت pdf در ۱۷ صفحه با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصول دانلود خلاصه کتاب سیاست اثر اندرو هیوود:

فصل اوّل : سیاست چیست؟

فصل دوّم :

حکومت ها، نظام ها و رژیم ها

فصل سوّم:

ایدئولوژی های سیاسی

فصل چهارم:

دموکراسی

فصلِ پنجم:

دولت

فصل ششم:

ملت ها و ناسیونالیسم

فصل هفتم:

سیاست جهانی

فصل اوّل : سیاست چیست؟

“سیاست فعّالیتی است که مردم قواعدِ عمومیِ زندگی خود را از طریقِ آن تدوین،حفظ و اصلاح می کنند.” از این نظر، سیاست در اصل، فعّالیتی اجتماعی است که از یک سو با اختلاف و درگیری و از سوی دیگر با تمایل به همکاری و کنش جمعی پیوندِ جدایی ناپذیری دارد.
سیاست را بیشتر کوششی برای حلّ درگیری دانسته اند تا اینکه حلّ درگیری را دستاوردِ آن بدانند، زیرا که همه درگیری ها رفع نمی شوند یا همه درگیری ها قابل حلّ شدن نیستند.

فهم های متفکّران مختلف از سیاست:

۱٫ سیاست “هنر حکومت کردن” است.
۲٫ سیاست “چیزی که به دولت مربوط است” می باشد.
۳٫ سیاست “مدیریت و اجرای امور عمومی، حلّ درگیری از راه گفت و گو و سازش،
تولید، توزیع و استفاده از منابع، در جریان زندگی” است.
سیاست را در برگیرنده نهاد ها و بازیگرانی دانسته اند که در عرصبته ی عمومیِ
مربوط به سازمان دادنِ حیاتِ اجتماعی، عمل می کنند.

به هر اندازه که بتوانیم بینِ “واقعیّت ها” و “ارزش ها” تمایز دهیم، و دانشی عینی در مورد جهانِ سیاست به دست آوریم، مطالعه سیاسیمان، علمی تر خواهد بود. دشواری مطالعه سیاسی بصورت علمی، از این روست که در الگو ها و نظریّه های سیاسی، ارزش هایی بطور ضمنی وجود دارند و از طرفی خودِ دانشجویان نیز سوگیری هایی در سیاست دارند….

مطالعه بیشتر