دانلود جامع ترین پاورپوینت تبیین مدل کیفیت بخشی (تعالی) مدیریت مدرسه

دانلود جامع ترین پاورپوینت تبیین مدل کیفیت بخشی (تعالی) مدیریت مدرسه
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین پاورپوینت تبیین مدل کیفیت بخشی (تعالی) مدیریت مدرسه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت تبیین مدل کیفیت بخشی (تعالی) مدیریت مدرسه می باشد که با فرمت ppt در ۲۱ اسلاید قابل ویرایش با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین پاورپوینت تبیین مدل کیفیت بخشی (تعالی) مدیریت مدرسه :

محتوای اسلاید ۳

ماهیت مدل تعالی مدیریت مدرسه

زیر بنای مدل تعالی مدیریت مدرسه از مدل‌های تعالی سازمانی (مدل‌های دمینگ، مالکوم بالدریچ و EFQM) (European foundation for quality management)تبعیت می‌کند .
تعالی سازمانی در مدریت کیفیت، به طور مکرر مورد استفاده قرار گرفته است تعالی سازمانی همان واژه مدیریت کیفیت جامع یا شبیه به آن است (کانجی ۱۹۹۹)
تعالی سازمانی، روش کلی کار است که منتهی به دستیابی رضایت متعادل ذینفعان (دانش‌آموزان، معلمان، کارشناسان و سازمان مرتبط و جامعه‌ها) می‌شود. بنابراین سبب افزایش موفقیت نظام آموزش خواهد شد.
تعالی سازمانی مجموعه اقدامات برجسته مدیریت و رسیدن به نتایج سازمان بر مبنای هشت مفهوم اساسی از جمله نتیجه محوری، مشتری‌مداری، رهبری، ثبات هدف، مدیریت به وسیله فرایند، توسعه افراد و مشارکت، یادگیری مداوم، نوآوری و بهبود، افزایش شرکاء و پاسخگویی عمومی است. (نودهی، تسلیمی، میرکمالی و میرسیاسی ۱۳۸۹)

محتوای اسلاید ۸

برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد :

با تکیه بر سند تحول بنیادین و نگاهی تعالی بخش، مخاطب محور، مشارکت جو، مدرسه محوروکیفیت مدار

ضمن تمرکز بر فرایند های مدیریتی

شرایطی را فراهم آورد تا کلیه عوامل مؤثر در مدیریت مدرسه ضمن شناسایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی خود، با اتخاذ رویکرد برنامه محوری نسبت به تعیین اهداف ، طراحی و اجرای برنامه عملیاتی ، خودارزیابی مستمر و اصلاح و بهبود اقدام نماید.

محتوای اسلاید ۱۴

محورهای مورد ارزیابی در برنامه تعالی مدیریت مدرسه

۱- تدوین برنامه عمل

۲-  توسعه ی توانمندی ها و مشارکت نیروی انسانی

۳- استقرار نظام یاددهی –  یادگیری

۴- توسعه مشارکت دانش آموزان در اداره ی  مدرسه

۵- توسعه ی مشارکت اولیاء و نهادهای اجتماعی در امور مدرسه

۶- سلامتی  و ایمنی در مدرسه

۷- مدیریت امور اجرایی و اداری

۸- فعالیت های مکمل و فوق برنامه

۹-  نظام رشد آفرین انگیزشی

۱۰- خلاقیت و نوآوری

مطالعه بیشتر