دانلود پاورپوینت اثرات مخرب شوینده ها در محیط زیست

دانلود پاورپوینت اثرات مخرب شوینده ها در محیط زیست
نوع فایل
ppt
حجم فایل
66kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت اثرات مخرب شوینده ها در محیط زیست

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اثرات مخرب شوینده ها در محیط زیست می باشد که با فرمت ppt در ۹ اسلاید قابل ویرایش با بهترین کیفیت تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

پاورپوینت اثرات مخرب شوینده ها در محیط زیست:

محتوای اسلاید ۲

چکیده

رشد فزاینده جمعیت جهان، مشکلات عمده‌ای را در ارتباط با پاکیزه نگاه داشتن زمین ایجاد کرده است. نگرانی درباره تأمین بهداشت و رفع آلودگی‌های ناشی از صنعت که سرنوشت و حیات زمین را به مخاطره خواهند افکند برنامه‌ریزیهای جدی را برای تغییر و بهبود شرایط زندگی طلب می‌کند.

در سالهای اخیر با پیدایش بیماریهایی مانند ایدز و انواع هپاتیت‌ها و همچنین بازگشت بیماریهای عفونی فراموش شده‌ای مانند سل و تداخل آن با ویروس ایدز، اهمیت مصرف محصولات بهداشتی بیش از بیش مشخص شده است. به طوری که تحولات عمده‌‌ای در نحوه تولید و مصرف فرآورده‌های شوینده بهداشتی پدید آمده است.

گسترش بیش از حد صنایع صابون و شوینده‌ها در جهان علیرغم دارا بودن جنبه‌های مثبت فراوان آلودگی‌های نوینی را به محیط زیست وارد کرد و توجه مسئولان محیط زیست کشورها را به خود جلب نمود.

ورود شوینده‌ها به فاضلاب به لحاظ بروز مسائل و عوارض متعدد چون پدیده مغذی شدن و تجزیه ناپذیری گروه سخت شوینده‌‌ها و ایجاد کف و … سبب آلودگی منابع آبی و محیط زیست می‌شود.

در این ترکیب شیمیایی شوینده‌ها، مشکلات زیست‌محیطی ناشی از شوینده‌ها و تأثیرات فسفات در محیط زیست و راهکارهای مقابله با این مشکلات نظیر انتخاب مواد اولیه مناسب، تهیه محصولاتی با کارایی بیشتر، کاهش مواد پرکننده، تجزیه‌پذیری شوینده‌ها و تولید محصولات شوینده کنسانتره بررسی و پیشنهادهایی به منظور کاهش اثرات مخرب شوینده‌ها در محیط زیست ارائه شده است.

محتوای اسلاید ۷

آثار سوء حیاتی شوینده‌ها بر محیط زیست عبارتند:

۱٫ تجمع کف بر روی آبهای سطحی و جلوگیری از عمل اکسیژن‌گیری آب

۲.   تولید بو و طعم نامطبوع در آب

۳. اثرات سمی بر موجودات زنده مانند انسان، موجودات آبی و گیاهان

۴ . تخریب و انهدام اکوسیستم

۵ .  حذف و کاهش مواد معلق آب در حضور شوینده‌ها به صورت دلخواه مقدور نیست.

۶ . به خودگیری میکروبها بیماری‌زا و مساعد نمودن شرایط محیطی در جهت شیوع بیماریها

۷ . اشکال در امر انعقاد و ته‌نشینی و صاف کردن آب

۸  . وقوع پدیده EUTROFICATION به لحاظ مصرف فسفاتها

۹ . تجزیه‌ناپذیری گروه سخت دترجنتها

۱۰. ایجاد واکنش فیزیولوژیکی در مصرف کننده آب آلوده .

مطالعه بیشتر