دانلود جامع ترین جزوه نظریه ارتباطات و رسانه

دانلود جامع ترین جزوه نظریه ارتباطات و رسانه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه نظریه ارتباطات و رسانه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه نظریه ارتباطات و رسانه ویرایش جدید مقطع کارشناسی ارشد مدیریت رسانه می باشد که با فرمت pdf با قابلیت سرچ در ۶۳ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه نظریه ارتباطات و رسانه

فصل نخست:

چیستی نظریه: تعریف، نقش و هدف

فصل دوم:

سیر تحول مطالعات و اندیشه های ارتباطات و رسانه در جهان

فصل سوم:

نظریات ارتباطات و رسانه در علوم دیگر

نظریات پیشگامان مطالعات ارتباطات و رسانه

فصل چهارم:

نظریات مربوط به تأثیر رسانه

فصل پنجم:

نظریه هنجاری ارتباطات و رسانه

فصل ششم:

بررسی سیر تحول اندیشه های انتقادی در مطالعات ارتباطی

فصل هفتم:

پسا استعمارگرایی و اندیشه اندیشمندان این حوزه از سعید تا اسپیواک

هر علمی متشکل از یکسری مفاهیم و نظریات هستند که براساس آنها به توصیف و تبیین پدیده های پیرامون خود میپردازند. نظریه، اساس هر علمی را تشکیل میدهد. با کمک نظریه، اندیشمندان به توصیف، تفسیر و تبیین نظری رویدادهای پیرامون خود میپردازند. نظریه ها به ما کمک میکنند که با ذهن منسجم و منظم به تحلیل پدیده ها بپردازیم. نظریه در علم به مثابه چراغی است که فضای تاریک ذهن ما را نسبت به موضوع مورد توجه مطالعه روشن میسازد. ما با نظریه میتوانیم بین واقعیت چیزی که در محیط واقعی رخ میدهد و حقیقت چیزی که تمایل داریم رخ دهد تمایز ایجاد کنیم و بر اساس آن واقعیت را بهتر درک، تبیین و تحلیل کنیم. اما قبل از اینکه وارد نظریه های ارتباطات شویم باید خود نظریه را تعریف، توصیف و تبیین کنیم و اینکه نظریه چیست؟

نظریه از نظر لغوی در دایرۀالمعارف به معنای نگاه کردن به چیزی، اندیشیدن، بینش، بصیرت و حتی در برخی موارد مترادف پژوهش در نظر گرفته شده است. اگر چه مترادف دانستن نظریه با پژوهش کمی دور از نگاه علمی است؛ اما به جرأت میتوان بیان داشت که لازمه طرح و بسط نظریه، پژوهش است.

در تعریف اصطلاحی نظریه، فرد اینگلس در کتاب “نظریه رسانه” خود مینویسد: نظریه پردازی یعنی گردهم آوردن تکه ها و قطعات زیادی از تجارب و رویدادها به گونه ای که الگوی آنها را مشاهده کنیم؛ و از این مشاهده دلایل این …

مطالعه بیشتر