دانلود خلاصه کتاب قدرت دانش و مشروعیت در اسلام دکتر داوود فیرحی

دانلود خلاصه کتاب قدرت دانش و مشروعیت در اسلام دکتر داوود فیرحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
130,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب قدرت دانش و مشروعیت در اسلام دکتر داوود فیرحی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین خلاصه کتاب قدرت دانش و مشروعیت در اسلام دکتر داوود فیرحی از منابع مهم و پر اهمیت کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل می باشد که با فرمت pdf در ۲۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

معرفی کتاب

تمام پرسش های مطرح شده راجع به اندیشه و سیاست در جامعه ما به گفتگوی انتقادی با گذشته نیاز دارند. وضعیت فعلی تفکر و زندگی سیاسی در کشور ما خاستگاه دوگانه ای دارد. اول تاریخ اندیشه سیاسی در دوره اسلامی که با تکیه بر دانش سیاسی در دوره میانه به بازپرداخت ویژه‌ای از نصوص و شریعت اسلام می پردازد. دوم وجوهی از عقلانیت و تجربه سیاسی غرب که در طول دو سده اخیر کم و بیش پذیرفته یا تحمیل شده است.در کتاب حاضر به صورت ویژه به خاستگاه اول پرداخت شده و تلاش شده با نقد کردن اندیشه و دانش سیاسی در دوره میانه تاملی در برخی مختصات و زاویه نا روشن اندیشه و عمل امروز گردد.

خلاصه کتاب قدرت دانش و مشروعیت در اسلام دکتر داوود فیرحی

تاکید این اثر بررسی مفهوم قدرت، دانش و مشروعیت می باشد. برای افرادی که گذشته را جزئی از هویت امروز می دانند نقد کردن وضع حاضر به غیر از ارزیابی دوباره چنان دانش و میراث سیاسی که فقط یکبار در دوره میانه اسلام تاسیس شده و سلطه نخواهیم آن ذهنیت امروز را تعین بخشیده است ناممکن می نماید.

فهرست

بخش اول: قدرت و دانش؛ چارچوب نظری

فصل اول. مسئله ارزش

فصل دوم. قدرت و دانش در اندیشه اسلامی

بخش دوم: ساخت و روابط قدرت در دوره میانه

فصل سوم. تبارشناسی قدرت در دولت اسلام

فصل چهارم. خلافت قریش

فصل پنجم. سلطنت اسلامی

بخش سوم: دانش سیاسی در تمدن اسلامی

فصل ششم. فقه سیاسی اهل سنت

فصل هفتم. فقه سیاسی شیعه

فصل هشتم. فلسفه سیاسی

 

مطالعه بیشتر