پاورپـوینت پروژه پرورش کنجد

پاورپـوینت پروژه پرورش کنجد
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

پاورپـوینت پروژه پرورش کنجد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپـوینت پروژه پرورش کنجد می باشد که با فرمت ppt در ۱۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپـوینت پروژه پرورش کنجد:

معروفیت کنجد در دنیا

از سال ۲۰۱۲، دانه کنجد در بازار جهانی، تقریباً به ۰٫۶۷/lb دلار به فروش می‌رسد. این قیمت نسبتاً بالا، نشان دهنده رکود در سراسر جهان است. اگر چه فروش دانه کنجد در بازار قوی است اما تولید داخلی ایالات متحده در انتظار افزایش آمار خواهد بود.

در جنوب هند، روغن کنجد تقریباً به عنوان ترشی جات و چاشنی استفاده می‌شود. به همین دلیل اغلب با پودر ویژه ادویه‌ای که با آیدیل، دوسا و همچنین برنج مخلوط شده با پودر ادویه (پاروپاپودی) مخلوط می‌کند. تامیل، نادو و آندرا پرادش با غذاهایی که گرم و تند هستند، آن را به عنوان ماده خنثی کردن حرارت استفاده می‌شود
وطن اصلی کنجد هندوستان است که از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. در ایران نیز مقداری کنجد تولید می ‌شود که بیشتر آن به مصرف تهیه روغن و حلوا ارده می ‌رسد. پایه تولید حلوا ارده ماده‌ای به نام ارده یا کنجد آسیاب ‌شده است.

برای کاشت مناسب می بایست ابتدا یک مکان مناسب انتخاب کرد. کنجد به خوبی با آب‌و‌هوا و مناطق خشک کنار می آید و کم آبی را تحمل می کند. این گیاه نیاز به نور کامل خورشید برای رشد مناسب جهت رشد حداکثری دارد.

کنجد یک محصول گرمسیری است، که طی دوره رشد نیاز به گرما دارد و شرایط مرطوب، باران‌های سنگین و خشکی طولانی مدت برای کشت کنجد مناسب نیستند.دمای زیاد یا کم بر رشد این گیاه تاثیر می گذارد و دمای مناسب برای رشد کنجد بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است.

مطالعه بیشتر