دانلود جزوه درس کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت pdf

دانلود جزوه درس کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
90,000 تومان 7,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت می باشد که با فرمت pdf در ۴۸ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

سرفصل ها

– آشنایی با مفاهیم نظام اطلاعاتی ثبت املاک
– فرق بین نقشه برداری عادی و کاداستر
– شقوق مختلف کاداستر
– نقش کاداستر درثبت مالکیت اشخاص
– مزایا و محدودیت های کاداستر
– آشنایی با نقشه ها و پلاک های ثبتی

جزوه درس کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت pdf

تعریف ساده ای از کاداستر:

نقشه وضع موجود املاک بعلاوه اطلاعات حقوقی نظیر. این تعریف مربوط به کاداستر ملکی است.
در سیستم کاداستر اطلاعات هندسی شامل نقشه با یک سری اطلاعات حقوقی و توصیفی مرتبط میشوند .
سیستم مدیریت ساختار زمین؛ با توجه به ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی همواره به عنوان یک مسئله ی اساسی مورد توجه دولت ها بوده است.
افزایش روز افزون قیمت زمین بعنوان یک کالای سرمایه ای و مهم در نظام اقتصادی و به تبع آن افزایش مسائل و مشکلات حقوقی پیرامون آن، دولت ها را به سمت نظام مند کردن ساختار زمین کشاند.
در حال حاضر بخش عمده ای از مشکلات حقوقی و قانونی پیرامون اراضی، به علت عدم وجود اطلاعات دقیق، توصیفی و روزآمد از زمین بر می گردد.
در گذشته می خواستند این مشکلات حقوقی را با یک سری از مساحی های پراکنده، غیر متمرکزو ساده از اراضی حل کنند اما این مساحی ها خود دارای مشکلاتی است از جمله:
عدم دقت، پراکندگی و نارسایی آنها برای حل مشکلات قانونی پیرامون زمین بود.

یکی از مواردی هم که در گذشته از مشکلات حقوقی و قانونی پیرامون اراضی بوده و نمی توانستند با مساحی ها این مشکل را حل کنند،نبود علم و تکنولوژی پیشرفته و با دقت بالا مانند دوربین های نقشه برداری ،سیستم های تصویربرداری و تهیه نقشه از عکس های هوایی و ماهواره ای است.

مطالعه بیشتر