جزوه درس حقوق جزای ثبتی کارشناسی ارشد

جزوه درس حقوق جزای ثبتی کارشناسی ارشد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه درس حقوق جزای ثبتی کارشناسی ارشد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس حقوق جزای ثبتی کارشناسی ارشد حقوق ثبت اسناد و املاک می باشد که با فرمت pdf در ۳۰ صفحه تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه درس حقوق جزای ثبتی کارشناسی ارشد :

حقوق جزا

عمومی :

در حقوق جزای عمومی به بررسی جرم ، مجرم و مجازات می پردازیم .

اختصاصی :

جرائم علیه اموال و مالکیت

جرائم علیه امنیت و مصالح عمومی

جرائم علیه اشخاص

جرائم علیه شخصیت معنوی اشخاص

حقوق جزای ثبتی

یکی از شاخه های حقوق جزای اختصاصی است زیرا در حقوق جزای اختصاصی ما به جرائم به صورت آنالیز شده و تفکیک شده می پردازیم .
مثلا جرم سرقت را به صورت مفصل در جرائم علیه اموال و مالکیت بحث می کنیم . در خلال همین جرائم گوناگونی که ما در حقوق جزای اختصاصی فرا گرفته ایم از جمله جرائم علیه آسایش و امنیت مصالح عمومی کشور یکسری جرائمی وجود دارد که به صورت کلی در آنجا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ؛ مثلا جعل ، استفاده از سند مجعول و …

حقوق جزای ثبتی و قلمرو آن :

در قانون ثبت اسناد و املاک مصوب ۱۳۱۰ قانون گذار از ماده ۱۰۰ الی ۱۱۷ موادی را اختصاص به جرائم و مجازات های ثبتی داده که عمده مباحث در این درس شامل همین مواد قانونی می باشد.

در قانون مجازات اسلامی عنوان علی حده و مجزی تحت عنوان جرائم ثبتی مشهود نیست اما در قانون خاص ثبت اسناد و املاک به صورت مفصل این مباحث طبقه بندی شده است.

تعریف جرم ثبتی : جرائم ثبتی عبارت است از افعال یا ترک افعال مجرمانه ای که در فرآیند عملیات ثبتی و یا پس از آن با نقض قوانین و مقررات راجع به ثبت اسناد و املاک انجام می شود.

مطالعه بیشتر