دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت‌ خدماتی

دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت‌ خدماتی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
100,000 تومان 7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت‌ خدماتی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان : حسابداری شرکت‌های خدماتی می باشد که با فرمت ppt در ۴۷ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپـوینت درس کارگاه حسابداری با عنوان حسابداری شرکت‌های خدماتی:

محتوای اسلاید ۳

تعریف شرکتهای خدماتی و روش های حسابداری آنها

واحدهای خدماتی واحدهایی هستند که خدمتی را به مشتریان ارائه می‌کنند و معمولاً در قبال ارائه خدمت حق الزحمه دریافت می‌کنند. شرکت خدماتی بدون ماده اولیه و با هزینه کردن خرید و وسایل مورد نیاز خدماتی، ارائه خدمت نموده و کسب درآمد و سود می‌کنند.

فعالیت‌های حسابداری در شرکتهای خدماتی صرفاً تحصیل درآمد و یا صرف هزینه نیست، بلکه اموری مانند فعالیت در خصوص خرید دارایی، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه نیز می‌باشد.

محتوای اسلاید ۴

چرخه حسابداری در شرکت های خدماتی

چرخه حسابداری به مجموعه ای از عملیات حسابداری، در طی یک دوره مالی، گفته می شود که در مراحل پیاپی و به طور منظم انجام می گیرد و در دوره های بعدی مالی نیز به همین منوال تکرار می شود؛ نتیجه این امر تهیه صورت وضعیت مالی شرکت خواهد بود.

محتوای اسلاید ۲۷

بستن حساب های درآمد و هزینه

به طور معمول حساب های درآمد دارای مانده بستانکار هستند، به منظور صفر کردن مانده آنها کافی است، معادل مانده بستانکار خود بدهکار شده و حساب خلاصه سود و زیان معادل مجموع درآمدها بستانکار شود.

درآمد ارائه خدمات ×××

خلاصه سود و زیان  ×××

شرح سند: بابت بستن حساب درآمدها به حساب خالصه سود و زیان

به طور معمول حساب های هزینه دارای مانده بدهکار هستند، به منظور صفر کردن مانده آنها کافی است، معادل مانده بدهکار خود بستانکار شده و حساب خلاصه سود و زیان معادل مجموع هزینه ها بدهکار شود.

خلاصه سود و زیان ×××

هزینه اجاره ×××

هزینه حقوق ×××

هزینه ملزومات ×××

هزینه استهلاک ×××

هزینه آب و برق ×××

هزینه…… ×××

شرح سند: بابت بستن حساب های هزینه به حساب خلاصه سود و زیان

مطالعه بیشتر