دانلود جامع ترین جزوه حقوق سرمایه­ گذاری خارجی با فرمت ورد

دانلود جامع ترین جزوه حقوق سرمایه­ گذاری خارجی با فرمت ورد
نوع فایل
word
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
100,000 تومان 7,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه حقوق سرمایه­ گذاری خارجی با فرمت ورد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه حقوق سرمایه­ گذاری خارجی مقطع کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین ­الملل می باشد که با فرمت ورد در ۸۰ صفحه قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه حقوق سرمایه­ گذاری خارجی با فرمت ورد :

مقدمه

سرمایه­ گذاری خارجی از مقوله­ هایی است که تمام کشورها صرف نظر از وضعیت اقتصادی یا محل استقرار خود به نحوی با آن درگیر هستند. کمبود سرمایه در برخی کشورها و وجود سرمایه مازاد در برخی دیگر، این دو گروه را نیازمند یکدیگر ساخته تا از طرفی با جذب سرمایه موجود، طرح­ها و پروژه­ های مورد نیاز به مرحله بهره ­برداری رسیده و از طرف دیگر، سرمایه­ گذار نیز با مشارکت در این طرح­ها به سود و منفعت مورد نظر خود برسد. جابجایی سرمایه از کشوری به کشور دیگر که باعث تغییر مقررات و نظام حقوقی حاکم بر آن می­شود مسائلی را مطرح نموده که به دلیل اهمیت زیاد، نیازمند بررسی مجزا و خاص شده که به همین دلیل نیز رشته حقوق سرمایه ­گذاری خارجی مستقلا این مسائل را مورد مطالعه قرار می­دهد.

اصولا، نیاز به سرمایه ­گذاری خارجی در بخش­های زیربنایی و زیرساخت­های یک کشور مورد نیاز است. از مهمترین این بخش­ها که به طور تاریخی نیز همواره بستر جذب سرمایه­ گذاری خارجی بوده است، می­توان به حوزه انرژی اشاره کرد. در جهان امروز، توزیع نامتقارن جغرافیایی انرژی، دسترسی به انرژی را برای همه دولت­ها میسر نساخته است و بسیاری از کشورها از فقدان یا کمبود منابع انرژی رنج می­برند.

در مقابل نیز دولت­هایی هستند که علی­رغم وجود منابع غنی انرژی در کشورشان، به دلیل فقر مفرط حاکم بر آنها، توانایی بهره­ برداری از این منابع را ندارند. اصل حاکمیت دولت­ها نیز، به عنوان سنگ­ بنای حقوق بین­ الملل، اجازه دستیابی کشورهای توسعه یافته به این منابع انرژی را نمی­دهد؛ چراکه علی­رغم تمام تحولات ایجاد شده در حقوق بین ­الملل مدرن -به ویژه در باب دسترسی تمام بشر به انرژی به عنوان یک حق بشری- هنوز اصل حاکمیت دائمی دولت­ها بر منابع طبیعی به عنوان شالوده و اساس هرگونه فعالیت اقتصادی در حوزه انرژی، راه دست یازیدن کشورهای توسعه یافته به این منابع را مسدود می­نماید. لاجرم، چاره ­ای نیست جز همکاری کشورهای جنوب و شمال در این حوزه که تنها راه عملی و ممکن آن سرمایه ­گذاری خارجی در حوزه انرژی است. سرمایه­گذاری که بعضا از جانب کشورهای توسعه یافته و عمدتا توسط شرکت­های بزرگ خارجی محقق می­گردد.

مطالعه بیشتر