دانلود جامع ترین جزوه حقوق مدنی ۶ دکتر دلاور برادران

دانلود جامع ترین جزوه حقوق مدنی ۶ دکتر دلاور برادران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
80,000 تومان 6,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین جزوه حقوق مدنی ۶ دکتر دلاور برادران

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس حقوق مدنی ۶ دکتر دلاور برادران ویرایش جدید می باشد که با فرمت پی دی اف در ۱۰۷ صفحه با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جامع ترین جزوه حقوق مدنی ۶ دکتر دلاور برادران

عقود معین :

یکسری از قراردادها و عقود هستند که در قانون نام ، احکام و آثار و ضوابط و سازمان مشخصی دارند.
عقود معین یا قراردادهای که با نام هستند در قانون نام مشخصی دارند و چون نام مشخصی دارند،

بنابراین احکام مشخصی نیز دارند یعنی تعریف، اوصاف و طرق انحلال آنها مشخص است. مثل بیع، اجاره،قرض، معاوضه، هبه، صلح،  وقف، ودیعه، عاریه، حواله، رهن، ضمان، وصیت و از این قبایل موارد .

قراردادهای نامعین – عقود غیر معین:

یا عقود بی نام، آنهائی هستند که در قانون نام مشخصی ندارند پس طبیعت آثار و احکام و شرایط و ضوابط مشخصی هم ندارند و اگر در قانون آمده بود یکسری ضوابط برای آنها وجود داشت که ندارد و به همین جهت گفته میشود عقود بی نام که مشمول ماده ۱۰ قانون مدنی است، که در آن ماده به این قراردادهای نامعین گفته میشود ، عقود یا قراردادهای خصوصی چون قراردادهای هر کس با توجه به شرایط خودشان منعقد شده پس آنها خصوصی هستند.

آیا عقود نامعین درست است ؟

قانون مدنی در ماده ۱۰ مکتبی را مشخص کرده و گفته عقود نامعین اشکالی ندارند، و درست است و هر قراردادی که منعقد میشود اگر مخالف صریح قانون امری مثل نظم عمومی نباشد درست است و نافذ معتبر میباشد و اصل بر صحت قراردادها میباشد و اگر نقض کننده ی قانون باشد باطل است…

مطالعه بیشتر