دانلود فایل بحران و اهمیت جنگل ها و فضای سبز ppt

دانلود فایل بحران و اهمیت جنگل ها و فضای سبز ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
80,000 تومان 6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل بحران و اهمیت جنگل ها و فضای سبز ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل پاورپوینت بحران و اهمیت جنگل ها و فضای سبز می باشد که با فرمت ppt در ۱۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست مطالب پاورپوینت بحران و اهمیت جنگل ها و فضای سبز ppt :

*ارزش جنگل ها

*اهمیت درخت و جنگل در زندگی انسان

*توجه ویژه ی انسان به درختکاری و کشاورزی

*راه های پیشگیری از تخریب جنگلها

*۷ راه کار ساده برای مقابله با جنگل زدایی

*انسان بازیگر اصلی در حفاظت یا تخریب جنگل ها

*پیامدهای تخریب جنگل

*جنگل های استوایی

*خلاصه مطالب

*منابع

*ارزش جنگل ها

پوشش گیاهی، مراتع، جنگل‌ها و فضای سبز در هر کشوری جزو سرمایه‌ها و ثروت آن جامعه به حساب می‌آیند و حفاظت از این گنجینه ارزشمند در توسعه و آبادانی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند. حفظ آب و خاک، جلوگیری از فرسایش خاک، توسعه مراتع و جنگل‌ها، افزایش منابع آب زیرزمینی، رودخانه‌ها، پارک‌های طبیعی جنگلی، حفظ محیط زیست و… اهمیت زیادی در فرآیند توسعه اقتصادی کشور دارد، تا آنجا که کارشناسان اقتصادی معتقدند این فرآیند نقش موثری در اقتصاد مقاومتی کشور نیز ایفا می‌کند.

اهمیت درخت و جنگل در زندگی انسان

جنگل ها رگ های زندگی هستند و نقش به سزایی در ایجاد هوای پاک و سالم دارند. تخریب جنگل یعنی تخریب زندگی آینده و ظلم و ستم به آیندگان که کاری نابخشودنی است. تولید اکسیژن و کاهش آلاینده ‌ها یکی از مؤثرترین ارزش‌ جنگل‌ ها در زندگی انسان است. در مجموع ۶۰ درصد از اکسیژن مصرفی جهان توسط پوشش گیاهی تولید می ‌شود. بر اساس برخی برآوردها هر هکتار جنگل قادر است ضمن جذب گاز کربنیک سالانه ۲.۵ تن اکسیژن (نیاز ۱۰نفر در سال) را آزاد کند.

مطالعه بیشتر