دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت منابع انسانی پیوند استراتژی و عمل

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت منابع انسانی پیوند استراتژی و عمل
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
130,000 تومان 9,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت منابع انسانی پیوند استراتژی و عمل

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت منابع انسانی پیوند استراتژی و عمل مولف : گرگ ال.استوارت – کنت جی.بروان مترجم : سیدمحمد اعرابی – مرجان فیاضی می باشد که با فرمت ppt در ۷۱ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت فصل پنجم کتاب مدیریت منابع انسانی پیوند استراتژی و عمل (یافتن کارکنان با استعداد):

چگونه کارمند یابی استراتژیک می تواند منجر به اثر بخشی شود ؟

کارمند یابی فرایند شناسایی و جذب افراد برای کار در سازمان است.

هدف اصلی کارمندیابی:

انتقال تصویر مثبت سازمان به منظور شناسایی و بهره برداری از مزایا و تعهدات افرادی است که در آینده کارمندان خوبی خواهند شد.

بنابراین کارمند یابی موثر ، مستلزم دعوت از متقاضیان برای دادن درخواست کار، ایجاد علاقه و تمایل در جویندگان کار برای پیوستن به سازمان و ترغیب بهترین متقاضیان برای پذیرش موقعیت شغلی است.

سازمانهایی که کارمندیابی را به بهترین صورت ممکن انجام می دهند درهنگام جذب کارکنان جدید، بدانند چه انتظاراتی از سازمان داشته باشند.

این موضوع ترک خدمت و در نتیجه هزینه های استخدام را کاهش میدهد.

داشتن منابع متعدد کارمندیابی و جذب بیشتر متقاضیان شغلی، با افزایش سودآوری و بهره دهی در ارتباط است (۳). بطور خلاصه میتوان گفت داشتن رویکرد استراتژیک به کارمندیابی و استخدام ، به سازمان کمک می کند که کار انتخاب و گزینش را بهتر انجام دهد و کارکنانی را استخدام کند که خدمات دهی خوبی ارائه می دهند.

کارمند یابی استراتژیک چگونه تحقق می یابد؟

سازمانهایی که کارکنان کمتری را برای مشاغل پیچیده استخدام می کنند ممکن است از روش های دیگر کارمندیابی بهره مند شوند بنابراین فعالیتهای کارمندیابی زمانی بهترین نتیجه را دارد که با استراتژی های کلی منابع انسانی هماهنگ شود.

نمودار ۵-۱ نشان میدهد که چگونه تصمیم گیری در مورد انتخاب و گزینش می تواند با استراتژی های منابع انسانی هماهنگ شود. همانگونه که نمودار نشان می دهد دو بعد اصلی منجر به گزینه های استراتژیک کارمندیابی می شوند:

دامنه مهارت و منبع کارمندیابی

این ابعاد در ادامه مورد بررسی قرار میگیرند.

مطالعه بیشتر