پاورپوینت خلاصه مدیریت رفتار سازمانی زهرا برومند

پاورپوینت خلاصه مدیریت رفتار سازمانی زهرا برومند
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
20,000 تومان 12,000 تومان

کاربران گرامی ،محتوای این پست شامل دانلود پاورپوینت خلاصه فصل های ۱،۲،۳ مدیریت رفتار سازمانی زهرا برومند پیام نور رشته مدیریت به همراه ۳۰ سوال تستی می باشد که با فرمت ppt در ۲۰ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.

کتاب مدیریت رفتار سازمانی نوشته زهرا برومند می باشد که توسط دانشگاه پیام نور منتشر شده است.این کتاب ثمرۀ کوشش های علمی صاحب اثر است که بر اساس نیازهای درسی دانشجویان و سرفصل های مصوب تهیه و پس از داوری علمی، طراحی آموزشی، و ویرایش علمی در گروه های علمی و آموزشی، به چاپ می رسد. پس از چاپ ویرایش اول اثر، با نظرخواهی ها و داوری علمی مجدد و با دریافت نظرهای اصلاحی و متناسب با پیشرفت علوم و فناوری ، صاحب اثر در کتاب تجدیدنظر می کند و ویرایش جدید کتاب با اعمال ویرایش زبانی و صوری جدید چاپ می شود…

پاورپوینت خلاصه فصل های ۱،۲،۳ مدیریت رفتار سازمانی زهرا برومند شامل:

نتیجه مطالعات و تلاش فردریک تیلور اولین مهندس صایع- در اوایل سال های ۱۹۰۰ در شرکت فولادمیدویل است.تیلور به دنبال افزایش بهره وری در انجام کارها بود.تیلور با مطالعه علمی چگونگی انجام کار(کارسنجی وزمان سنجی)میتوان روشی عقلانی تر هدفمند و موثر برای انجام آن کار تعیین کرد.تیلور برای بالا بردن یک بهترین راه انجام هر کار را معرفی نمود.صحت نظریه او به اثبات رسید و در بعضی از موارد پیروانش موفق شدند بهره وری را حتی تا۴۰۰ درصد افزایش دهند تقریباً او در همه موارد بهره وری را از سطح موجود بالاتر برد.

نکته:بر اساس دیدگاه منطقی_عقلانی تیلور افراد بوسیله پاداش های اقتصادی برانگیخته میشوند و اگر فرصت های مالی بهتری به آنها پیشنهاد شود بدان سمت روی می آورند.

پیشنهاد تیلور برای افزایش بهره وری:

مطالعه و تجزیه و تحلیل علمی ماهیت هرکارفیزیکی برای تعیین بهترین راه انجام دادن آن

افزایش بهره وری یا آموزش چگونگی انجام کاربه کارگران(یک بهترین راه انجام کار)

کارگران باید مشتاق این آموزش ها باشند تا آن ها را در انجام دادن بهترکار یاری دهد

نکته:
_ تیلور علاوه بر یک بهنرین راه انجام کار به استفاده مطلوب از ماشین آلات و تجهیزات معتقد بود
_تیلوربه دلیل بی توجهی به نیازهای روانی کارکنان و رفتار با آنان همچون مهره های یک ماشین مورد انتقاد قرار گرفته است
_مثل معروف تیلور تجهیز کردن یک مرد بزرگ و یک مرد کوچک با بیل هایی با اندازه های متفاوت حکایت از انطباق دستگاه با فرد دارد.

مطالعه بیشتر