جزوه روان شناسی از دیدگاه دانشمندان اسلامی

جزوه روان شناسی از دیدگاه دانشمندان اسلامی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
12,000 تومان 7,800 تومان

کاربران گرامی ،محتوای این فایل باکیفیت ترین جزوه روان شناسی از دیدگاه دانشمندان اسلامی می باشد که با فرمت پی دی اف اسلایدوار در ۶۷ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.

جزوه روان شناسی از دیدگاه دانشمندان اسلامی ویرایش جدید

معرفی کتاب:

در این کتاب سعی شده است ابتدا روانشناسی، ریشه ها و تفکر آن در فلسفه قدیم و فلسفه نوین و تاثیرهای فلسفی در قرون جدید مطرح گردد، سپس انسان در قرآن (روح، امر، خلق، حیات طبیعی و دنیوی و اخروی) چهره واقعی انسان، نیازهای او و انسان اجتماعی از دیدگاه قرآن مطرح گردد. در ادامه به بیان دیدگاههای چهره های‌شاخص در روانشناسی تربیتی و تعلیم و تربیت اسلامی پرداخته می‌شود.

معرفی مباحث کتاب روانشناسی از دیدگاه دانشمندان اسلامی

بررسی مهم‌ترین عوامل ایجاد نگرانی و اضطراب و راه‌کارهای مقابله با آن با استفاده از آموزه‌های اسلامی و روان‌شناختی است. در این نوشتار ضمن ارایه تعریفی از اضطراب و برخی از دیدگاه‌ها در ایجاد آن، به بیان عوامل آرام‌بخش در کلام و سیره معصومین(ع) پرداخته شده و اموری مانند نماز، عبودیت، نیایش با خدا و اذکار مختلف آرامش‌دهنده انسان‌ها در لحظات سخت و اضطراب‌آور عنوان شده است.

در همین زمینه نگارنده برخی از اذکار آرام‌بخش را معرفی نموده و یاد خدا و توسل به اهل‌بیت(ع) را آرام‌کننده دل‌ها شمرده و داستان‌ها و احادیثی در این زمینه نقل کرده است. وی اذکاری مانند: لااله الا الله، صلوات، آیه الکرسی، امن‌یجیب، استغفار، تسبیح فاطمه زهرا، نادعلیاً، ذکر یونسیه و برخی دیگر از اذکار مشهور در لسان روایات را معرفی نموده و آن‌ها را اذکار برطرف‌کننده اضطراب دانسته است.

  1. روان شناسی فلسفی، تفکر روان شناختی در فلسفه قدیم و فلسفه نوین غرب
  2. انسان در قرآن، روح، امر و خلق
  3. روان شناسی و دیدگاه های دانشمندان اسلامی

مطالعه بیشتر