خلاصه کتاب اختلال های یادگیری علیزاده با فرمت word

خلاصه کتاب اختلال های یادگیری علیزاده با فرمت word
نوع فایل
WORD
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
20,000 تومان 12,000 تومان

کاربران گرامی محتوای این پست جامع ترین و باکیفیت ترین خلاصه کتاب اختلال های یادگیری هالاهان کافمن ترجمه علیزاده می باشد که با فرمت word در ۹۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.

فهرست فصول خلاصه کتاب اختلال های یادگیری هالاهان کافمن ترجمه علیزاده:

 1. مفاهیم پایه
 2. علل ناتوانی های یادگیری
 3. واجد شرایط برای دریافت خدمات آموزش ویژه
 4. والدین و خانواده های دانش آموزان با ناتوانی های یادگیری
 5. پیشگیری و مداخله در اوایل کودکی
 6. برنامه ریزی برای انتقال در نوجوانی و بزرگسالی
 7. مشکلات اجتماعی،هیجانی و رفتاری
 8. شناخت، فراشناخت و حافظه در دانش آموزان با ناتوانی یادگیری
 9. اختلال نارسایی توجه/بیش فعالی
 10. رویردهای آموزشی
 11. دانش آموزان دارای مشکلات زبان گفتاری
 12. دانش آموزانی که در خواندن مشکل دارند
 13. دانش آموزان که در نوشتن مشکل دارند
 14. موجود نیست
 15. شرکت دانش آموزان با ناتوانی های یادگیری در کلاس های آموزش عمومی

خلاصه ی فصل اول (مفاهیم پایه):

چرا درک ناتوانیهای یادگیری مهم است؟

شاید مهم ترین نقشی که مطالعهی ناتوانیهای یادگیری در آموزش دارد این است که افراد نقاط قوت وضعف متفاوتی دارند که آن ضعفها و قوتها باید در برنامه ریزی و تدارک آموزش آنها در نظر گرفته شوند آموزش باید انعطاف پذیر و منطبق بر ویژگی های دانش آموزان باشد.

بیشتر معلم ها دانش آموزانی با ناتوانی های یادگیری دارند. بیش از ۵ درصد کودکان سن مدرسه با ناتوانیهای یادگیری تشخیص داده شده اند. معلمان کلاسهای ابتدایی که ۲۰ تا ۲۵ دانش آموز در کلاسشان دارند، دست کم یک و شاید و یا بیشتر از دو دانش آموز با ناتوانی های یادگیری خواهند داشت. البته اگر این دانش آموزان دارای چند معلم باشند ، این تعداد ممکن است افزایش پیدا کند.

بسیاری از دانش اموزان با ناتوانیهای یادگیری میتوانند مشارکت سازنده ای در جامعه داشته باشند. مباحث عامه پسند در مورد ناتوانیهای یادگیری مانند آنهایی که در اینترنت یافت میشوند غالباً ابراز کرده اند که برخی افراد فرهیخته مانند توماس ادیسون، البرت انیشتن فیزیکدان و و پی گلد برگ هنرمند ، چارلز اسکواب تاجر بزرگ (ناتوانی های یاد گیری داشته اند. واقعیت آن است که ما دادههای اندازه گیری دقیقی برای تعیین اینکه ایا بسیاری از اشخاص تاریخی و مشهور که گفته شده ناتوانی های یادگیری داشته اند واقعا با ناتوانیهای یادگیری بودهاند نداریم ولی معلمان و بسیاری دیگر گاهی اوقات برای نشان دادن اینکه آنهایی که مشکلات یادگیری دارند نیز میتوانند دستاوردهای ارزشمندی داشته باشند، به این افراد برجسته اشاره دارند.

مطالعه بیشتر