no-img
فایل فولدر

پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری) - فایل فولدر


فایل فولدر

ادامه مطلب

ZIP
پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)
zip
۱۳۹۶-۰۷-۱۳
3MB

پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)


Image result for ‫نقش آب در معماری‬‎

 

شرح مختصر:

این فایل حاوی مطالعه نقش آب در معماری (باغ موزه آب) جهت ارائه پروژه انسان، طبیعت، معماری) می باشد که به صورت فرمت PowerPoint -قابل ویرایش در ۳۳ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

 

بخشی از متن:

باغ موزه آب به وسعت ۸۲۵۶ متر مربع در ناحیه شمال شهر تهران و در باغی در خیابان یخچال قرار دارد احداث شده است که پس از اعمال اصلاحی ها، مساحت باغ مذبور به ۷۱۶۱.۹ متر مربع رسیده است. این باغ دارای شیب عمومی ۲.۸۵ در صد از شمال به جنوب است که در ابتدا دارای ۳۸۲ اصله درخت و درختچه از انواع چنار، کاج تهران، توت، گردو، زبان گنجشک و … بوده است که از این تعداد ۱۹۰ اصله آن استفاده شده است و مابقی که خشک و بیمار بوده اند, حذف گردیده اند. یک جوی آب، منشعب از یک رشته قنات از زاویه شمال غربی وارد باغ شده است و پس از طی یک سوم طول زمین با چرخشی به سمت شرق، عرض باغ را طی می کند.این پروژه در تابستان ۱۳۸۰پس از ۵ سال به بهره برداری رسید.

به طور کلی در طراحی مجموعه و قرار گیری عناصر مختلف در کنار همدیگر، عواملی تاثیر گذار بوده اند که مهمترین آنها درختان قدیمی با ارزش، رشته قنات جاری در باغ و خیابان اصلی دسترسی به باغ (خیابان یخچال) است. بدون حضور این عوامل، قطعه زمین مورد نظر به یکی از پلاک های شهری بدل می گردید، فاقد هر گونه احساس ارزش محیطی و مکانی خاص، که هیچ گونه احساس تعلقی را برای ساکنان منطقه به دنبال نمی داشت. بدین ترتیب، زندگی و ارزش حیاتی این قطعه زمین در این است که مکانی است برای بازدید، تفریح، گردش و استفاده عموم و تداوم حیات در گرو زندگی درختان و رشته قنات و دیگر عوامل مکانی آن است.

فهرست

نقش آب در معماری ایران باستان

باغ شاهزاده ماهان
آب و روانشناسی
طراحی آب در سبک‌های مختلف
مجموعه فرهنگی فرشچیان اصفهان
باغ موزه آب
ساختمان آکواریوم

 

برای دریافت فایل لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.

۳,۰۰۰ تومان – خرید

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید