دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات در کاربردهای امنیتی پلیس

دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات در کاربردهای امنیتی پلیس
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,000 تومان

توضیحات فایل:    

پاورپوینت فناوری اطلاعات در کاربردهای امنیتی پلیس

در این بخش فایل پاورپوینت فناوری اطلاعات (IT) در کاربردهای امنیتی پلیس را در ۲۱ اسلاید زیبا و قابل ویرایش آماده دانلود برای استفاده دانش پژوهان گرامی قرار داده ایم در زیر فهرست و قسمت هایی از اسلاید ها را مشاهده مینمایید.

 

فهرست مطالب پاورپوینت فناوری اطلاعات در کاربردهای امنیتی پلیس

-دروغ سنج

-شناسایی اثار هنری تقلبی

-دستگاه تشخیص هویت

-GPSهای پلیس

-دستبندهای ردیابی

– اسکیت برد نظامی

– کلاه های کنترل کننده ذهن

– بازسازی صحنه قتل به کمک نرم افزار

– سامانه رانندگی خودکار موقت

– طراحی خودروهایی با قابلیت پیش بینی صحنه تصادف

-تشخیص پلاک خودروها

-روبات های تک تیرانداز

مقدمه:

در اواخر قرن بیستم  گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات به گونه ای بود که در هر کجای زندگی انسان جای گرفت و از آنجا که اساس و بنیاد هر جامعه بر اصولی استوار است که بدون آن شیرازه جامعه ازهم گسیخته میشود که مهمترین این اصول نظم و قانون است. امنیت در فناوری اطلاعات به ویژه در کاربردهای قضایی و اطلاعاتی – امنیتی از موضوعات مهم و اولویت‌دار  است.

خوشبختانه با تمهیدات مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امکان همه‌گونه مانوری در این زمینه مقدور شده است. پلی گراف ها (polygraph)، که عموماً دروغ سنج نامیده می شوند، وسایلی هستند که واکنش های فیزیولوژیکی افراد را مانیتور می کنند.و واکنش های غیر ارادی قابل توجه که تقریبا در بدن اشخاص زمانیکه تحت استرس قرار می گیرند،نظیر استرس مرتبط با حیله و فریب را کنترل میکنند.

دستبندها و مچ بندهای ردیابی:

این دستبند یا پابند های هوشمند روی یکی از دست‌ها یا پاهای متهم بسته شده و از طریق خروجی USB اطلاعات اولیه‌ای چون مسیر انجام ماموریت و بازگشت مجدد وی به پایگاه به دستگاه وارد می شود و شخص، از طریق سیستم ماهواره‌ ای در تمام طول مسیر حرکت، ردیابی می‌شود و امکان خروج متهم از این محدوده، وجود ندارد. در صورت خروج  متهم از محدوده جغرافیایی  به متهم هشدار صوتی داده شده و مرکز فرماندهی را نیز از اقدامات وی مطلع می‌کند و در صورت ادامه فعالیت متهم و بی‌توجهی به هشدارها از طریق شوک الکتریکی….

شناسایی آثار هنری تقلبی:

آثار قابل تایید هنری در این سیستم آثاری هستند که رایانه بتواند با استفاده از بخشهای تجزیه شده  آن را دوباره بسازد در حالی که یک کپی از آثار هنری قادر به انجام چنین کاری نیست.

مطالعه بیشتر