پاورپوینت مراحل اجرای ساختمانهای فلزی

پاورپوینت مراحل اجرای ساختمانهای فلزی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,300 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت مراحل اجرای ساختمانهای فلزی

در این بخش پاورپوینت مراحل اجرای ساختمانهای فلزی-شامل ۸۰ اسلاید زیبا آماده دانلود در اختیار دانش پژوهان گرامی قرار گرفته است در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری نمایید.

Image result for ‫پروژه ساختمان های فلزی‬‎

پاورپوینت مراحل اجرای ساختمانهای فلزی

بستن و اجراء صفحه ی زیر ستون(Baseplate):

ستون فلزی به علت مقاومت بسیار زیاد تنشهای بزرگی را تحمل می کند و بتن قابلیت تحمل این تنش ها را ندارد؛بنابراین صفحه ستون واسطه ای است که ضمن افزایش سطح تماس ستون با پی،سبب می گردد توزیع نیروهای بتن در حد قابل تحملی برای بتن باشد.

کار اتصال صفحه زیر ستون با بتن توسط میله های محاری “بولتbolt”انجام می شود.

در انتهای بولتها یک خم ۹۰درجه محاسبه می گردد تا پیوستگی بتن به بیس پلیت بیشتر شود و باید توجه شود که در موقع نصب بولتها انتهای بولتها که خم شده است همگی در یک جهت نبوده و به صورت صلیبی باشد تا در موقعی که ستون به یک سمت فشار می آورد هر کدام از خم ها به یک طرف بوده و باعث کندگی صفحه بیس پلیت از فونداسیون نشود.

طریقه ی نصب بیس پلیت:

برای نصب صفحه ی بیس پلیت ابتدا بر روی صفحات آکس را مشخص می کنند،سپس به وسیله ی نقاط مشخصی یا دوربین امتداد اولین مکانی را  باید صفحه نصب شود پیدا می کنند و ریسمان را در دو جهت اجراء می کنند،و همین کار را برای کلیه ی نقاط ادامه می دهند،همانطور که از “عکس مشخص است در همه جهات ریسمان کشی می شود حال آکسی را که روی بیس پلیت زده ایم با تقاطع های ریسمان جور کرده و صفحه را تراز می کنیم.

علل استفاده زیاد و روز افزون این مقاطع در صنعت ساختمان:

۱-تقریبا در اکثر موارد پروفیل های موجود در کشور جواب گوی سطح لازم جهت تکافوی ستون و بارهای وارده نیست

۲-نیاز به اشکال هندسی خاص جهت اتصالات ستون

۳-استفاده از پروفیل های موجود “پروفیل های بزرگ”به نفع پروژه نباشد.

 

مطالعه بیشتر