کاملترین فایل نقشه زمین شناسی کرمانشاه

کاملترین فایل نقشه زمین شناسی کرمانشاه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
4,500 تومان

توضیحات فایل:

کاملترین فایل نقشه زمین شناسی کرمانشاه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دو نمونه نقشه زمین شناسی کرمانشاه در فرمت pdf و با کیفیت عالی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر تصاویر نقشه ها را مشاهده مینمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

عنوان: کرمانشاه
فرمت فایل: pdf

نوع دسته بندى : ۱:۱۰۰۰۰۰۰ و ۱:۱۰۰۰۰۰

نام استان: کرمانشاه
مجرى: سازمان زمین شناسى
عناصر و داده های موجود در نقشه: گسل سراب ، کوه سفید، گسل چشمه کبود، گسل طاق بستان- بیستون، گسل کوه سفید

کاملترین فایل نقشه زمین شناسی کرمانشاه

کِرْمانْشاهْ (کردی: کرماشان) نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می‌باشد که دارای جمعیتی بالغ بر۹۴۷٬۰۰۰ نفر در سال ۱۳۹۵و مساحت ۹۳٬۳۸۹٬۹۵۶ متر مربع است. شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقهٔ مرکزی غرب ایران است.

کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به‌ شمار می‌رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز می‌گردد و از آن دوران تا حمله اعراب به ایران به عنوان دومین پایتخت ساسانیان مورد توجه حکومت بود. در دوران سلجوقیان در قرن یازدهم میلادی کرمانشاه به عنوان شهر ارشد کردستان انتخاب شده است.

در قرون وسطی شهر کرما نشاه یا قرمسین در حکم یکی از نواحی چهارگانه عراق عجم شناخته می‌شد. در آن زمان اغلب اوقات ایالت جبال را عراق عجم می‌نامیده‌اند تا با عراق عرب اشتباه نشود که به‌ طور تقریبی نیز با ناحیه ماد باستانی مطابقت داشت. با گذشت یازده سده از حملهٔ اعراب به ایران، این شهر در دوران قاجار دوباره شکل شهرنشینی خود را بازیافت و به‌ دلیل قرارگرفتن  در چهار راه دو محور شمال به جنوب و خاور به باختر و نیز همسایگی با کشور عراق و واقع‌ شدن بر سر راه شهرهای زیارتی کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

مطالعه بیشتر