کامل ترین فایل پلان اتوکد نقشه خانه های سنتی یزد

کامل ترین فایل پلان اتوکد نقشه خانه های سنتی یزد
نوع فایل
DWG
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

 توضیحات فایل:

کامل ترین فایل پلان اتوکد نقشه خانه های سنتی یزد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پلان اتوکد نقشه خانه های سنتی یزد می باشد که به صورت فرمت DWG در ۶ شیت پلان و ۷ شیت نما در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست شیت ها کامل ترین فایل پلان اتوکد نقشه خانه های سنتی یزد

پلان :
scale : 1/100
پلان طبقه اول
پلان طبقه همکف
پلان سقف طبقه همکف
پلان بام
پلان طبقه اول
پلان طبقه همکف
نما :
نما جنوبی scale : 1/75
نما شرقی scale : 1/75
نما اصلی (غربی) scale : 1/75
نما شمالی scale : 1/50
مقطع A-A
scale : 1/50
مقطع B-B
scale : 1/50
مقطع C-C
scale : 1/75

خانه های سنتی یزد

خانه های قدیمی از نظر وضعیت استقرار عموما در جهت قبله قرار دارند. این جهت گیری از نظر اقلیمی شرایطی را به وخود می آورده است تا فضاهای تابستانی و اتاقهای زمستانی به طرزی منطقی پیرامون حیات مرکزی قرار گیرند . حیاط مرکزی ، اصلیترین فضای خانه های یزدی محسوب میگردد.

حوض آب در وسط حیاط که عمق آن به حداکثر میرسد و انرژی خورشید را در خود جای میدهد، باغچه ها و تریشه ها با درختان کم آب خواه همچون انار، انگور، انجیر،مورد (“مورت” نیز گفته میشودو درختچه ای است همیشه سبز) و عناب ، ضمن تامین سایه و ایفای نقش در تولید وزیبایی ، فقر رطوبت محیط را جبران میکنند. ، به بیان دیگر تمام عناصر متشکله خانه یزدی دست به دست هم میدهندتا اقلیمی کوچک و قابل زیست برای انسان فراهم سازند. حیاط خانه های یزدی مکانی برای انواع بازیهای محلی ،سرگرمی و تفریح کودکان ونوجوانان است .

داربند (داربست) درختان انگور به گونه ای طراحی میشوند تا در تابستان به صورت چتر مانع ورود تابش خورشید به فضاهای مسکونی شوند و در زمستان در حالت عریان و بدون برگ ،نعمت خورشید را به درون اتاقها هدایت کنند و نور و گرما ببخشند . در اغلب خانه های یزدی تالار وجود دارد.، که به صورت صفه و ایوان بزرگ ،محلی برای گذران ساعات عصر و شبهای تابستان است.

مطالعه بیشتر