پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی پادساکف و همکارانش-دانلود ارزان

پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی پادساکف و همکارانش-دانلود ارزان
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی پادساکف و همکارانش

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند در این بخش پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی پادساکف و همکارانش در قالب ورد تهیه و تدوین و آماده دانلود شده و  در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید. در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Related image

 شرح مختصر:

این پرسشنامه یک پرسشنامه استاندارد می باشد که توسط پادساکف و همکاران طراحی شده و در تحقیقات مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین دارای روایی و پایایی قابل قبولی می باشد. این پرسشنامه دارای ۲۴ سوال است و ابعاد ۵ گانه رفتار شهروندی سازمانی را مورد سنجش قرار می دهد. 

۱- نوع دوستی

۲- وجدان کاری

۳- احترام به دیگران

۴- رادمردی و گذشت

۵- رفتار مدنی

واژه رفتار شهروندی سازمانی برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ از سوی ارگان و بیتمن مطرح شد. مبنای آن به مفاهیمی از قبیل «تمایل به همکاری» و «رفتارهای نوآروانه و خودجوش» بر می‌گردد. یکی از تعاریف اولیه که مورد قبول بسیاری از محققان قرار گرفته، از سوی ارگان مطرح شده است: «رفتار شهروندی سازمانی، شامل رفتارهای اختیاری کارکنان است که جزئی از وظایف رسمی آن‌ها نیست و مستقیماً از سوی سیستم رسمی پاداش سازمان در نظر گرفته نمی‌شود؛ ولی میزان اثربخشی سازمان را افزایش می‌دهد». درباره ابعاد رفتار شهروندی سازمانی هنوز توافقی واحدی میان محققان وجود ندارد. برای مثال، ابعادی نظیر رفتارهای کمک‌کننده، رادمردی و گذشت، وفاداری سازمانی، پیرونی از دستورات، نوآوری فردی، وجدان، توسعه فردی، ادب و ملاحظه، رفتار مدنی، نوعدوستی و …. در تحقیقات مختلف به عنوان ابعاد رفتار شهروندی سازمانی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

پرسشنامه رفتار شهروندی سازمانی پادساکف و همکارانش

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک

نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر

مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در

تماس باشید.

 

مطالعه بیشتر