جامع ترین پاورپوینت احداث ساختمان اسکلت بتنی (صفر تا صد)

جامع ترین پاورپوینت احداث ساختمان اسکلت بتنی (صفر تا صد)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,000 تومان

توضیحات فایل:

جامع ترین پاورپوینت احداث ساختمان اسکلت بتنی (صفر تا صد)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت احداث ساختمان اسکلت بتنی (صفر تا صد) که به مستندسازی تصویری مراحل اجرای ساختمان از مرحله تخریب بنای قدیمی تا مراحل نهایی نازک‌ کاری می‌پردازد، در ۱۴۰ اسلاید برای دانلود قرار داده شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

Related image

شرح مختصر:

شرایط پی کنی و پی ریزی و نوع فنداسیون ساختمان بتنی هیچ فرقی با ساختمانهای دیکر ندارد و از همان انواع فنداسیون در اینجا استفاده شود ولی در اینجا دیگر فنداسیون منفرد نداریم و عرض ارتفاع پی نواری برای ساختمان بتنی با فلزی به علت وزن زیاد ساختمان بتنی متفاوت است.
در اینجا هم عرض و ارتفاع مفطع پی با توجه این مکانیک خاک و بارهای وارده و موقعیت منطقه از لحاظ زلزله تعیین می شوند تفاوت عمده فنداسیون ساختمان بتنی با ساختمان فلزی در اتصال ستون به فنداسیون است که در ساختمان بتنی بجای اتصال تیر فلزی به بیس پلیت از میل گردهای انتظار برای اتصال میل گردهای ستون و فنداسیون استفاده می شود که طول آرماتورهای انتظار یک ششم طول ستون است .

اجرای ستونها ی بتنی:

ستونها اعضای فشاری هستند که جهت انتقال بار ساختمان به زمین مورد استفاده قرار می گیرند و ستونها ی بتنی که در محل اجرا می شوند شکلهای مختلفی می توانند داشته باشند
۱) مربعی شکل
۲) مستطیلی شکل
۳) دایره ای شکل
۴) چند ضلعی
حداقل میلگرد ها برای یک چند گوشه یک میلگرد به ازای هر گوشه می باشد و برای مقطع دایره ای شکل حداقل میلگرد ها ۶ عدد می باشد فاضله میلگرد ها در ستونها از هم حداقل ۵ سانتی متر و حداکثر ۲۵ سانتی متر است نسبت سطح مقطع میلگرد ها به سطح مقطع ستون حداقل ۸% و حداکثر ۴% و ۶% در شرایط خاص می باشد و حداقل سایز میلگرد ۱۴ می باشد پوشش بتن برای عناصر فولادی حدود ۵-۲٫۵سانتی متر است .
……………….

فهرست مطالب پاورپوینت احداث ساختمان اسکلت بتنی

تخریب ساختمان و تجهیز کارگاه
پی کنی
قالب‌بندی فونداسیون
آرماتور و بتن فونداسیون
آزمایش و نمونه گیری بتن
ستون و سقف زیرزمین
ستون و سقف پله همکف
سفتکاری: بادبند و دیوار چینی و دیوار برشی و محل نصب اسانسور
نازک کاری: تاسیسات ، کاشیکاری و سفید‌کاری

مطالعه بیشتر