پروژه پاورپوینت مرمت خانه صادقی لاهیجان

پروژه پاورپوینت مرمت خانه صادقی لاهیجان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

شرح مختصر:

پروژه پاورپوینت مرمت خانه صادقی لاهیجان

این فایل به مطالعه،بررسی و تحلیل مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی با موضوع خانه صادقی لاهیجان پرداخته است ،فرمت این فایل ppt-قابل ویرایش در ۱۰۲ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

بخشی از متن پروژه پاورپوینت مرمت خانه صادقی لاهیجان

شناخت جغرافیایی

لاهیجان از زیبا ترین شهرهای گیلان است. موقعیت جغرافیایی این شهر در ناحیه پایکوهی که تپه ماهورهای آن را بوته های همیشه سبز چای، در ردیف کاری های منظم هندسی پوشانده است، همراه با معماری بسیار زیبا و خانه های ویلائی با سقف های سفالی و رنگ آمیزی سفید، جلوه زیبایی به سیمای شهر بخشیده است.

لاهیجان از نظر سابقه شهری قدمت زیادی دارد و قبل از رشت مرکز ایالت گیلان بوده است. علاوه بر آن حتی پس از این که رشت از دوره صفویه اهمیت یافت، باز لاهیجان به دلیل سوابق تاریخی و موقعیت جغرافیایی مرکز گیلان بیه پیش باقی ماند. اهمیت لاهیجان به عنوان یک شهر توریستی علاوه بر زیبایی های طبیعی آن، چشم اندازهای زراعی باغهای چای  است. لاهیجان مهمترین مرکز کشت و تولید چای ایران به شمار می رود و این موقعیت را تاکنون با فعالیتی چشمگیر حفظ کرده است.

آب وهوا

ناحیه بزرگی از جنوب لاهیجان قسمتی از رشته کوه البرز را شامل می گردد و چندین رودخانه کوچک وبزرگ در آن جاری است . مهمترین رودخانه جاری در لاهیجان رودخانه زاکله بر رود یا پرده سر است که ازدامنه کوههای اطراف جنوب لاهیجان سرچشمه میگیرد . شهرستان لاهیجان دارای دو ناحیه عمده جغرافیایی جلگه ای وکوهستانی است.

فهرست مطالب:

۱- شناخت

– شهر لاهیجان

– شناخت جغرافیایی

– شناخت فرهنگی

– موقعیت اقتصادی

– جمعیت شناسی

محله میدان(چهارپادشاهان)

– اقلیم

– آب و هوا

– اطلاعات تاریخی

– دسترسیها

– بناهای شاخص محله

۲- خانه صادقی

– شناخت تاریخی اثر

– شناخت معماری

– تحلیل کالبدی

– تحلیل سازه ای

– مصالح

-پلان

جدول کیفیت فضاها

هندسه بنا

تزئینات

– آسیب نگاری و آسیب شناسی

– طرح مرمت

– احیا

مطالعه بیشتر