پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)

پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,000 تومان

شرح مختصر:

پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)

این فایل حاوی مطالعه نقش آب در معماری (باغ موزه آب) جهت ارائه پروژه انسان، طبیعت، معماری) می باشد که به صورت فرمت PowerPoint -قابل ویرایش در ۳۳ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

 

Image result for ‫نقش آب در معماری‬‎

بخشی از متن:

باغ موزه آب به وسعت ۸۲۵۶ متر مربع در ناحیه شمال شهر تهران و در باغی در خیابان یخچال قرار دارد احداث شده است که پس از اعمال اصلاحی ها، مساحت باغ مذبور به ۷۱۶۱.۹ متر مربع رسیده است. این باغ دارای شیب عمومی ۲.۸۵ در صد از شمال به جنوب است که در ابتدا دارای ۳۸۲ اصله درخت و درختچه از انواع چنار، کاج تهران، توت، گردو، زبان گنجشک و … بوده است که از این تعداد ۱۹۰ اصله آن استفاده شده است و مابقی که خشک و بیمار بوده اند, حذف گردیده اند. یک جوی آب، منشعب از یک رشته قنات از زاویه شمال غربی وارد باغ شده است و پس از طی یک سوم طول زمین با چرخشی به سمت شرق، عرض باغ را طی می کند.این پروژه در تابستان ۱۳۸۰پس از ۵ سال به بهره برداری رسید.

به طور کلی در طراحی مجموعه و قرار گیری عناصر مختلف در کنار همدیگر، عواملی تاثیر گذار بوده اند که مهمترین آنها درختان قدیمی با ارزش، رشته قنات جاری در باغ و خیابان اصلی دسترسی به باغ (خیابان یخچال) است. بدون حضور این عوامل، قطعه زمین مورد نظر به یکی از پلاک های شهری بدل می گردید، فاقد هر گونه احساس ارزش محیطی و مکانی خاص، که هیچ گونه احساس تعلقی را برای ساکنان منطقه به دنبال نمی داشت. بدین ترتیب، زندگی و ارزش حیاتی این قطعه زمین در این است که مکانی است برای بازدید، تفریح، گردش و استفاده عموم و تداوم حیات در گرو زندگی درختان و رشته قنات و دیگر عوامل مکانی آن است.

فهرست پاورپوینت نقش آب در معماری (پروژه انسان، طبیعت، معماری)

نقش آب در معماری ایران باستان

باغ شاهزاده ماهان
آب و روانشناسی
طراحی آب در سبک‌های مختلف
مجموعه فرهنگی فرشچیان اصفهان
باغ موزه آب
ساختمان آکواریوم

 

مطالعه بیشتر